Lublinianin wśród najlepszych blogerów

  Lublinianin wśród najlepszych blogerów

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  "Opowieści z Avandare" - blog pisany przez lublinianina Adriana Pawłowskiego ubiega się o tytuł "Bloga Roku 2008" w konkursie organizowanym przez portal Onet.pl.
  Adrian Pawłowski jest uczniem III LO im. Unii Lubelskiej. Chodzi do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. "Po godzinach" zamienia się w A.P. - twórcę bloga, na którym zamieszcza swoje wiersze i fragmenty prozy. Jego "Opowieści z Avandare" trafiły do trzeciego etapu konkursu Onetu. Po drodze pokonały setki innych blogów. Adrian ubiega się o zwycięstwo w kategorii "Blog literacki". Wszystkich kategorii jest 10. Najlepszego blogera w każdej z nich wyłoni profesjonalne jury. Równolegle jednak trwają zmagania o tytuł "Blogera blogerów". Tutaj liczy się ilość głosów oddanych przez internautów.

  - To, co już osiągnąłem, jest dla mnie bardzo ważne - mówi Adrian. - Dzięki temu konkursowi zdecydowałem, że będę więcej pisał. Miałem też okazję się przekonać, jak wielu mam przyjaciół. To dzięki ich głosom znalazłem się w trzecim etapie.

  "Opowieści z Avandare" Adrian pisze od kilku miesięcy. Nie jest to jego pierwsza przygoda z blogiem. - Po raz pierwszy zetknąłem się z tym rodzajem twórczości kilka lat temu - mówi.

  Chłopak ma za sobą również debiut książkowy. W maju poprzedniego roku dwa jego wiersze ukazały się w książce łódzkiej pisarki Moniki Sawickiej. Przyszłości nie wiąże jednak z pisarstwem. - Nie oznacza to, że nie będę pisać - mówi. - Wręcz przeciwnie. Będę to dalej robił. Swoją zawodową przyszłość wiążę jednak z medycyną. Chciałbym zostać lekarzem.

  Czy pisząc bloga nie boi się krytyki ze strony internautów? - Rzeczywiście, w internecie każdy może napisać, co chce, będą przy tym zupełnie anonimowym - mówi. - Jednak ja do tej pory nie miałem szczególnie przykrych doświadczeń. Być może to kwestia specyfiki mojego bloga. Czytają go ci, których to naprawdę interesuje.

  Blog Adriana jest na stronie http://avandare.blog.onet.pl. Aby na niego zagłosować, trzeba wysłać SMS-a o treści G00397 pod numer 7144. Wyniki konkursu poznamy 9 lutego br.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo