W krzakach może czaić się niebezpieczeństwo

  W krzakach może czaić się niebezpieczeństwo

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Plany nasadzeń krzewów w sąsiedztwie parku im. Jana Pawła II przygotowane przez ratusz nie podobają się mieszkańcom dzielnicy Czuby. Obawiają się oni napadów, bo - jak twierdzą - gęste krzewy mogą stać się schronieniem dla przestępców. O planowanie przestrzeni z zachowaniem zasad poprawiających bezpieczeństwo apeluje również policja.
  Mieszkańcy i członkowie Zarządu Dzielnicy Czuby Południowe zareagowali na wieść, że Urząd Miasta Lublin znów snuje plany bez społecznych konsultacji. Chodzi o nasadzenia krzewów w okolicy alei Jana Pawła II i w bezpośrednim sąsiedztwie parku, który powstaje w dzielnicy. Wychodząc z założenia, że widoczność poprawia bezpieczeństwo, mieszkańcy chcą, aby ratusz zweryfikował plan nasadzeń.

  Dotychczasowe doświadczenia spacerowiczów bywają przykre i nie mają nic wspólnego z rekreacją.


  - Głośno wykrzykiwane przekleństwa, rzucanie butelek w kierunku przechodniów, zaczepianie postronnych osób, w tym dzieci i młodzieży, były zachowaniami, które niemal zawsze towarzyszyły pijackim libacjom w krzakach w wąwozie - opowiada Witold Grabarczuk, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czuby Południowe.

  Sytuację poprawiła interwencja miejskich służb, które przycięły gałęzie. W ten sposób teren wąwozu stał się bardziej widoczny i tym samym bezpieczniejszy.

  Zarząd dzielnicy i mieszkańców popiera policja, która podkreśla, że kształtowanie bezpiecznych przestrzeni to nadal aktualny temat.

  - Gęsto zasadzone krzewy w miejscach często uczęszczanych mogą być wykorzystywane przez osoby popełniające przestępstwa, tj. kradzieże, pobicia, rozboje - przyznaje nadkom. Paweł Paździor, komendant VII Komisariatu Policji w Lublinie.

  Zarząd dzielnicy skierował w tej sprawie pismo do ratusza.

  - Wniosek wpłynął, ale jeszcze się z nim nie zapoznałem - informuje Marian Stani, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo