Wielkie trio SBB zagra w Lublinie

  Wielkie trio SBB zagra w Lublinie

  Artur Borkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego, miejmy nadzieję, koncertu. W niedzielę o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej zagra SBB.
  Legenda polskiego rocka wystąpi w składzie: Józef Skrzek - głos, instrumenty klawiszowe, Apostolis Antymos - gitary oraz Gabor Nemeth - perkusja. Usłyszymy utwory z najnowszej płyty tria "Iron Curtain" i starsze kawałki z bardzo bogatej dyskografii zespołu.

  Pamiętam występ SBB w lubelskim Domu Kultury Kolejarza, było to bodaj w 1975 roku, kiedy Skrzek, Apostolis i perkusista Jerzy Piotrowski ogrywali debiutancką płytę "SBB".
  Szał na widowni, kolejka po autografy, niepowtarzalny klimat i ta muzyka, jakże inna od ugrzecznionych dźwięków ówczesnej produkcji grup młodzieżowych. Potem były kolejne świetne krążki ("Nowy horyzont", "Pamięć", "Ze słowem biegnę do ciebie", potem solowe, często dyskusyjne projekty Skrzeka, a długo, długo potem rozmowa. O muzyce z płyty "The Rock" i o rodzinie. Do dzisiaj pamiętam, jak pan Józef pięknie mówił o swoich córkach. Zanim grupa pojawi się na scenie Filharmonii Lubelskiej, będzie okazja do spotkania z nią w niedzielę o godz. 16.30 w Empiku przy Krakowskim Przedmieściu 40 (III piętro w Galerii Centrum).

  Panie, panowie, oto SBB!

  Koncert SBB, Filharmonia Lubelska, niedziela, godz. 19

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo