Karnawałowy bal na sto dziecięcych par

  Karnawałowy bal na sto dziecięcych par

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Ponad stu małych gości przyszło wczoraj na bal zorganizowany przez Lubelski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W kasynie policyjnym bawiły się razem zdrowe i niepełnosprawne dzieci oraz ich rodzice.
  - Organizacja balów karnawałowych dla naszych podopiecznych to już tradycja TPD - mówi Irena Kasperska-Dwórnik, prezes lubelskiego oddziału towarzystwa. - Dzięki współpracy z policyjnymi związkami zawodowymi możemy bezpłatnie korzystać z sali w kasynie. Część pieniędzy pozyskujemy z PFRON-u, część środków przekazują sponsorzy. Co roku, wspólnymi siłami, udaje się zorganizować zabawę.

  Na gości czekały nie tylko tańce. Członkowie TPD i wolontariusze przygotowali dla dzieci mnóstwo konkursów. Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody - słodycze, pluszowe zabawki i książki. Ci, którzy chcieli poczuć prawdziwie karnawałową atmosferę, malowali sobie na policzkach kwiaty i motyle. Bal uświetnił występ kabaretu Mucho Gusto.

  Aneta i Maciej Borowiec na imprezę przyszli z dwójką dzieci - Natalką i Bartkiem. - Dla najmłodszych to bardzo dobra rozrywka - mówi pani Aneta. - Są balony, wodzirej i maluchy mogą trochę poszaleć na sali.

  Dla zmęczonych zabawą był też poczęstunek - owoce, soki, ciastka, pączki i inne słodkości. Dla wszystkich uczestników zabawy TPD przygotowało również specjalne paczki z prezentami. - Co roku mamy mnóstwo chętnych do wzięcia udziału w balu. Niestety, środki, którymi dysponujemy, są ograniczone. Tym, którzy zgłaszają się za późno, musimy odmawiać. A chciałoby się, aby uczestników balu było jak najwięcej - dodaje Kasperska-Dwórnik.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo