Dziś jest Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dziś jest Dzień Bezpiecznego Internetu

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  "Baw się w internecie. BEZPIECZNIE!". To hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem akcji jest uwrażliwienie dorosłych na problem bezpiecznego korzystania z sieci przez najmłodszych.
  Obchody DBI przewidują również akcje edukacyjne skierowane do dzieci.

  Po raz pierwszy Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzono w Europie w 2004 roku, w Polsce rok później. Od tamtej pory w obchodach aktywnie uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego. W poszczególnych filiach zaplanowano serię spotkań z dziećmi i młodzieżą. Specjaliści uczą, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci (np. przed osobami, które mogą mieć złe zamiary.)

  - Jeśli obchody tego dnia przypadają w roku szkolnym, wtedy najczęściej uczestnikami tych spotkań są uczniowie szkół, z którymi dana filia współpracuje - mówi Beata Wijatkowska z MBP. - W związku z tym, że w tym roku mamy właśnie przerwę zimową, zajęcia prowadzone będą z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach feryjnych.

  Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Inter-netu przede wszystkim ma pokazać, że sieć może być źródłem dobrej zabawy, pod warunkiem, że przestrzega się zasad bezpieczeństwa. Poruszany jest również problem zagrożenia, który pojawia się także ze strony rówieśników. Organizatorzy akcji chcą uświadomić dzieciom, że za pośrednictwem internetu dziecko może skrzywdzić drugiego człowieka.

  Obchody w naszym kraju nie ograniczają się tylko do jednego dnia. Akcje uświadamiające zagrożenia przez cały miesiąc odbywać się będą w szkołach, placówkach oświatowych, domach kultury.

  Organizatorzy najciekawszych inicjatyw mogą liczyć na nagrody od koordynatorów całej akcji. Zainteresowanym udostępniają oni materiały edukacyjne. Szczegóły pod adresem: www.dbi.pl.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo