Barwy miasta

  Barwy miasta

  Jacek Słowik

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W galerii Ratusz można obejrzeć interesującą wystawę prac Sławomira Stasza "Akwarelowy Lublin". Autor jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Artystycznego UMCS.
  Autor jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Artystycznego UMCS, gdzie w 1997 roku obronił dyplom u prof. Adama Styki. Dotychczas brał udział w dziewiętnastu wystawach, na ekspozycji "Wiosna 2001" w lubelskiej galerii Matmart prace artysty zostały wyróżnione.

  Tematykę i charakter prezentowanych akwarel zdradza już sam tytuł wystawy. Płynny rysunek postaci i budynków oraz wyjątkowa gama barwna wydobywają z naszego miasta kolor. Zwyczajne miejsca jawią się w niezwyczajnej kolorystyce, barwa buduje ich formę i nastrój. To efekt doboru techniki malarskiej. Delikatna akwarela ukazuje budynki pełne lekkości i wdzięku.
  Obrazy przywołują na myśl malarstwo impresjonistyczne, emocjonalne, nastawione na wrażenie. Wydobywają emocje i piękno z architektury Lublina, dodając jej koloru i życia. Zarażają optymizmem. Warto zobaczyć, szczególnie teraz, szarą, zimową porą.

  Wystawa "Akwarelowy Lublin", galeria Ratusz. Plac Łokietka 1, wstęp wolny

  (Jacek Słowik - Autor tekstu jest uczniem II klasy "Biskupiaka")

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo