Książki

  LUB

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Diabelska przypadłość - to sensacyjna, pełna nagłych zwrotów akcji powieść Jacka Dąbały o prawdziwych namiętnościach, zbrodniach popełnianych z miłości i niezwykłych losach nieprzeciętnych bohaterów.
  Akcja osnuta jest na dwóch przejmujących historiach miłosnych. Pierwsza dotyczy niebezpiecznego uczucia między esesmanem a polską Żydówką. Druga rozgrywa się między piękną, bezwzględną kobietą a synem wysokiego urzędnika Służby Bezpieczeństwa. "Diabelska przypadłość" to nie tylko sensacja i wielkie uczucia, ale też inteligentny obraz faszyzmu i komunizmu.

  Dla tych z Państwa, którzy zadzwonią do nas dziś o godz. 1o pod numer (081) 4462800, mamy sześć egzemplarzy książki.

  "Diabelska przypadłość “, Wydawnictwo Grasshopper, Lublin 2009, 29 zł

  Dlaczego chcieli zabić Hitlera?


  W kinach grany jest film z Tomem Cruisem w roli głównej, a do księgarń trafiła ta książka o przygotowaniach do zamachu na Hitlera w lipcu 1944 r. Radzę czytać ją z pewną dozą krytycyzmu, bo autor, niemiecki dziennikarz i politolog, rysuje postać zamachowcy, pułkownika Clausa von Stauffenberga i współspiskowców, w tylko jednej, bohaterskiej tonacji. Tymczasem należy pamiętać, że jeszcze podczas kampanii w Polsce i Francji Stauffenberg był oddanym żołnierzem führera, ba, publicznie wyrażającym podziw dla jego talentu stratega i wojennych sukcesów. Czy spisek w armii nie narodził się dopiero po laniu, jakie naziści dostali pod Stalingradem i w północnej Afryce? Osądźcie sami.

  Tobias Kniebe, "Operacja Walkiria", Wydawnictwo WAB, 39,90 zł


  W pamięci i sercu na całe życie

  Pyszna historia o licealiście zauroczonym swoją wykwintną - to chyba dobre określenie - nauczycielką języka francuskiego i jej tajemnicą. Odkrywanie sekretu Madame wciąga chłopca tak bardzo, że następujące wydarzenia pozostawiają w nim ślad tak mocny, że po latach pisze o tym niniejszą książkę. Rzecz dzieje się w Warszawie w epoce Gomułki, ale tłem dla rodzącego się uczucia nie jest zgrzebny socjalizm, lecz teatr i wielka literatura, można by rzec: wysoka kultura, w której młodzian pławi się i chłonie jak powietrze. Niektórym czytelnik0m owe popisy mogą się podobać, innych będą irytować - nieważne, bo książka jest jak najbardziej warta poświęcenia jej czasu.

  Antoni Libera, "Madame", Wydawnictwo Znak, 49 zł


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo