Miasto otworzy przedszkole na Felinie

  Miasto otworzy przedszkole na Felinie

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Szykują się zmiany w systemie placówek wychowawczych na Felinie. Radni zgodzili się wczoraj na uruchomienie tam przedszkola prowadzonego przez samorząd. Projekt uchwały został przyjęty jednogłośnie.
  Miejska placówka ma zastąpić działające tam obecnie przedszkole "Jadwisia". Od pięciu lat prowadzi je tamtejsza parafia rzymskokatolicka. - Z końcem sierpnia chce jednak zrezygnować z tej działalności. Obowiązujące przepisy nie pozwalają samorządowi przejąć placówki, musimy na jej miejsce utworzyć nową jednostkę. Nie wyobrażam sobie bowiem, aby na Felinie nie funkcjonowało żadne przedszkole - podkreślała Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyr. Wydz. Oświaty i Wychowania UM Lublin.

  "Jadwisia" mieści się w gmachu Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły. Obecnie w czterech oddziałach przebywa tam 100 dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. - Przedszkole będzie dalej funkcjonowało w tym samym miejscu - dodała Ewa Dumkiewicz-Sprawka.

  Likwidacja "Jadwisi" wzbudziła niepokój wśród mieszkańców osiedla.

  - Były olbrzymie wątpliwości co dalej? Co stanie się z kadrą? Czy dzieci będą miały właściwą opiekę - przypominał Eugeniusz Bielak, przewodniczący zarządu dzielnicy Felin.

  - Po sztormie okręt zawinął jednak bezpiecznie do portu. Cieszę się z tej decyzji. Dzieci nie odczują zmiany organu prowadzącego - komentował wczoraj Piotr Kowalczyk, przewodniczący klubu PiS.

  Miasto przygotowuje się już do budowy nowego gmachu dla przedszkola. Ma stanąć obok SP nr 52. W tym roku zostanie wykonana dokumentacja techniczna obiektu. Miasto zarezerwowało na ten cel 400 tys. zł. W nowym przedszkolu będzie funkcjonowało sześć oddziałów, łącznie ma znaleźć się tam miejsce dla 150 dzieci.

  Koszt inwestycji jest wstępnie szacowany na 8-10 mln zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo