Menu Region

Rozpoczynamy IV edycję konkursu Diamenty Lublina

Rozpoczynamy IV edycję konkursu Diamenty Lublina

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Artur Borkowski

3Komentarze Prześlij Drukuj
Rozpoczynamy IV edycję konkursu Diamenty Lublina Rozpoczynamy IV edycję konkursu Diamenty Lublina

(© Jacek Babicz/Archiwum)

Rozpoczynamy czwartą już edycję konkursu "Diamenty Lublina", którego ideą jest promowanie młodych, uzdolnionych wokalnie uczniów lubelskich szkół. Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miasta Lublin, Stowarzyszenie "Solo Życia" i Kurier Lubelski. Będzie superpłyta, wielki koncert oraz mnóstwo przebojów!
Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin (obok Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina i Krzysztofa Hetmana, marszałka województwa lubelskiego, patron honorowy przedsięwzięcia), trzy lata temu usłyszał, jak kultowe wśród polskich piosenek wszech czasów "Kasztany" śpiewa Natalia Matuszek (nagranie to jest wizytówką płyty "Diamenty Lublina 2010"). I postanowił, a potem przekonał do swojego pomysłu wiele osób, że tak zdolni, jak Natalia, uczniowie lubelskich podstawówek, gimnazjów i liceów muszą mieć szansę rozwijania talentów.
I tak się stało! I tak się dzieje!

Do pierwszej edycji konkursu zgłosiła się ponad setka wykonawców w wieku 11-19 lat i jurorzy pod wodzą znanego muzyka Mieczysława Jureckiego mieli poważne kłopoty z wybraniem najlepszych z najzdolniejszych. Po przesłuchaniach na żywo w Radiu Lublin, które obok TVP Lublin i Internetowej Telewizji Lublin, jest patronem medialnym przedsięwzięcia, "diamentowa" 17 wykonawców trafiła do studia nagrań, a potem na płytę. Takie piosenki, jak "Kołysanka dla mamy" w wykonaniu Kasi Sikory (dzisiaj już potrójny "Diament Lublina") czy "Blues bujany", zaśpiewany przez Adę Szymczyk, która później nagrała duet z Ryszardem Rynkowskim na płytę, ze sprzedaży której dochód został przekazany Fundacji Ronalda McDonalda, wpierającej walkę z nowotworami u dzieci, stały się przebojami nie tylko na Lubelszczyźnie.

Rok później znowu przyszła wiosna i druga edycja "Diamentów Lublina". Jesienią 2011 ukazała się przebojowa płyta ("Dłoń" w wykonaniu Weroniki Bieleckiej, "Buty, buty, buty!" Magdaleny Boreckiej, "Narodziny" chóru Kasjopea). A potem był wielki koncert promocyjny w Uniwersytecie Medycznym.

I wreszcie nadszedł 13 (!), jak się później okazało szczęśliwy, dzień kwietnia 2012 i znowu zaczęliśmy szukać "Diamentów Lublina". Znaleźliśmy 17! Na"złotą" płytę trafiła m.in. 9-letnia Maja Grabowska z piosenką "Muczą krowy", która zdobyła też "Superdiament Lublina 2012" - nagrodę Czytelników Kuriera Lubelskiego.

Kochani, młodzi, zdolni śpiewający! Do inaugurowanej dzisiaj czwartej edycji "Diamentów Lublina" zapraszamy nie tylko uczniów lubelskich szkół, solistów i zespoły. W tym roku o dwa miejsca na płycie, której wydanie będzie zwieńczeniem konkursu, mogą się ubiegać młodziaki z województwa lubelskiego. O umieszczeniu na płycie piosenek wykonawców spoza Lublina zadecyduje jury konkursu po przesłuchaniach nażywo (31 maja br. ). Werdykt dopuszczający do nich zostanie opublikowany 29 maja. - Wcześniej jednak musicie zaśpiewać dowolnie wybraną polską piosenkę, z akompniamentem lub bez, nagrać ją na płycie CD lub kasecie manetofonowej i do 20 maja, do godz. 17 dostarczyć osobiście lub pocztą do redakcji Kuriera Lubelskiego lub rozgłośni Radia Lublin. Pamiętajcie też o dołączeniu formularza zgłoszeniowego (znajdziecie go na sąsiedniej stronie gazety i w internecie) - mówi Mietek Jurecki, prezes Stowarzyszenia "Solo Życia", wydawcy płyty "Diamenty Lublina 2013", która jesienią zostanie dołączona do Kuriera.

Pobierz formularz zgłoszeniowy do Diamentów Lublina!

Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu, spełniający jego pozostałe warunki, mogą wziąć udział w tegorocznej rywalizacji pod warunkiem zgłoszenia innej piosenki niż w minionych edycjach "Diamentów". Uwaga! Od piątej edycji konkursu (2014) jego organizatorzy wprowadzą zmianę w regulaminie, polegającą na możliwości jedynie trzykrotnego udziału w finale konkursu.

- Jestem po prostu szczęśliwy, że czwarta edycja "Diamentów Lublina", dzięki sponsorom, doszła do skutku - mówi Piotr Kowalczyk, a Dariusz Kotlarz, redaktor naczelny Kuriera dodaje: - Jestem pewny, że tegoroczna edycja konkursu będzie stała, jak poprzednie, na wysokim poziomie i wspólnie uda nam się wypromować zdolną muzycznie młodzież, nie tylko z Lublina.

Regulamin konkursu dostępny jest w redakcji Kuriera Lubelskiego, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17

Zobacz także:
=> Diamenty Lublina 2012: Koncert finałowy za nami (WIDEO, ZDJĘCIA)
=> Chór Kasjopea został Superdiamentem 2011 (WIDEO)


Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano


3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

tola

+23 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

potla (gość)  •

dlaczego po regulamin trzeba jechać do Kuriera!!!! w dobie internetu!!!! masakra

odpowiedzi (0)

skomentuj

MATURA 2013 PYTANIA+ODPOWIEDZI

+22 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kamil (gość)  •

Cześć

Tu macie pytania i odpowiedzi do matury 2013 do wszystkich części,który odbędzie się w maju.

hostujmy.pl/download/45384/mQ5NDB

skomentuj

Dzięki ;)

+32 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bożydar1245 (gość)  •

Szukałem tego wielkie dzięki ;)

odpowiedzi (0)

skomentuj