Księska przestanie szefować Filharmonią Lubelską

  Księska przestanie szefować Filharmonią Lubelską

  Aleksandra Dunajska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Teresa Księska-Falger, zastępca dyrektora Filharmonii Lubelskiej ds. artystycznych, 1 kwietnia przestanie zajmować to stanowisko - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Tymczasowo pełniącym obowiązki ma zostać Piotr Wijatkowski, dziś pierwszy dyrygent FL.
  Taką informację związkowcy z filharmonii mieli usłyszeć wczoraj podczas spotkania z Janem Sękiem, nowym dyrektorem instytucji. Sam dyrektor nie potwierdza tej informacji. - Przed ostatecznym i oficjalnym podjęciem decyzji nie chciałbym o tym mówić - zaznacza dyr. Sęk. Jednocześnie dodaje, że negocjacje ze związkami zmierzają w dobrym kierunku. A nie jest tajemnicą, że odwołanie dyr. artystycznej było jednym z żądań związków, które od kilku miesięcy są w stanie sporu zbiorowego z dyrekcją filharmonii.


  Muzycy żądają też podwyżek pensji. W ubiegłym roku kilkakrotnie grozili odwołaniem koncertów, do spełnienia zapowiedzi jednak nie doszło. - Widzę możliwość zażegnania konfliktu - powiedział Dariusz Dąbrowski, przewodniczący "Solidarności" w FL. - Gdyby doszło do zmiany na stanowisku dyrektora artystycznego, zostałby spełniony nasz najważniejszy postulat - przyznał Dąbrowski.

  Zgodnie z naszymi informacjami, dyr. Księska-Falger nie zostanie odwołana, ale zrezygnuje sama. Zapytana o to kilka dni temu - zaprzeczyła.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo