Wyrok na pirata

  Wyrok na pirata

  Witold Michalak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Pięć lat więzienia to kara za spowodowanie wypadku, w którym zginęły trzy osoby. Łukasz Sz. doprowadził do tragedii, bo usiadł za kierownicą, chociaż nie zdążył wytrzeźwieć po nocnej imprezie.
  Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie nie miał najmniejszych wątpliwości co do winy oskarżonego. Oprócz kary więzienia mężczyzna dostał także osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów i musi wpłacić 1000 zł na cele społeczne.

  Łukasz Sz. to niedoświadczony kierowca. Prawo jazdy miał zaledwie od sześciu miesięcy. 14 sierpnia ubiegłego roku oskarżony pojechał razem ze znajomymi do Rogóźna. W nocy wypił pięć piw i poszedł spać.
  Wstał po kilku godzinach. Śpieszyło mu się do Lublina. Razem z nim do miasta zabrali się brat i trzy dziewczyny. Łukasz Sz. usiadł za kierownicą. - Nie czułem się pijany - przekonywał w czasie śledztwa.

  Mylił się. Miał 0,78 promila alkoholu. Łukasz Sz. zapewniał, że starał się jechać wolno. Zdaniem biegłego, było inaczej. Audi oskarżonego musiało jechać około 117 km/h. Na śliskiej drodze kierowca nagle stracił panowanie nad wozem. Próbował hamować. Samochód wyleciał z jezdni i uderzył bokiem o drzewo.

  Brat oskarżonego i dwie pasażerki samochodu zginęli na miejscu. Justyna G. została ciężko ranna. Najlepiej wypadek zniósł oskarżony. Kiedy otrzeźwiał, został dowieziony na przesłuchanie. Postawiono mu zarzut, później zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu.

  Łukasz Sz. już pod koniec śledztwa uzgodnił z prokuratorem, że podda się karze. Zaakceptował dla siebie pięć lat odsiadki. Prokuratura po rozmowach z rodzinami zabitych młodych kobiet wycofała się z tego wniosku. Bliscy zmarłych uważali, że pięć lat to za mało. Wyrok nie jest prawomocny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo