Woda leje się z góry, spółdzielnia nie reaguje

  Woda leje się z góry, spółdzielnia nie reaguje

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Lokatorzy bloku przy ul. Popiełuszki są zalewani przez sąsiadkę. Twierdzą, że sytuacja się powtarza, a spółdzielnia mieszkaniowa nie odpowiada na ich sygnały w tej sprawie.
  - Już remontowaliśmy mieszkanie, a teraz musimy zrobić to ponownie. Poprzednio również woda lała się od sąsiadki z góry. Kiedy rozmawialiśmy z nią, stwierdziła, że usunięcie usterki, która jest przyczyną naszych problemów, nie wchodzi w rachubę. Wiąże się bowiem z rozkuwaniem ścian i większymi kosztami - opowiada Zbigniew Lenard, mieszkaniec bloku przy ul. Popiełuszki.

  Po przeprowadzeniu remontu państwo Lenardowie ubezpieczyli mieszkanie. Kiedy zacieki pojawiły się znowu na ścianach, zawiadomili spółdzielnię. - Przyszli pracownicy administracji obejrzeli szkody. Na tym się skończyło. Usłyszeliśmy, że straty pokryje moje ubezpieczenie. My jednak chcemy, żeby awaria została usunięta raz na zawsze. Tymczasem spółdzielnia nadal nie odpowiedziała na nasze pismo w tej sprawie - przekonuje Zbigniew Lenard.

  Wczoraj prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Instalator" nie miał dla nas czasu. Równie trudny okazał się kontakt z lokatorką, z której mieszkania cieknie sąsiadom na głowy. - Wraca bardzo późno. Nie widziałam jej od stycznia. Wiem tylko, że i ona się skarży, że sama jest zalewana - usłyszeliśmy od sąsiadki kobiety.

  Procedura w podobnych przypadkach jest prosta. - Administracja powinna odciąć wodę i w trybie pilnym naprawić szkodę - mówi Agnieszka Rosa z biura prasowego PZU SA i PZU Życie.

  Jeśli działanie na szkodę mieszkańców się powtarza, mogą skierować sprawę do sądu. - Można zażądać od sprawcy odszkodowania w drodze powództwa cywilnego. Zgodnie z art. 415 kodeksu cywilnego, kto ze swej winy wyrządził drugiemu szkodę obowiązany jest do jej naprawienia - mówi Anna Borek, radca prawny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo