Skład czy złomowisko

  Skład czy złomowisko

  Joanna Biegalska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Do niedawna Skład Materiałowy Kraśnik, należący do Jednostki Wojskowej 4824 w Stawach k. Dęblina, był jedynym miejscem do przechowywania paliw dla jednostek stacjonujących na Lubelszczyźnie i w województwach południowo-wschodniej Polski. 12 lutego br. wywieziono jednak stamtąd paliwo i postanowiono, że skład materiałowy stopniowo ma się zmienić w przechowalnię wojskowego demobilu.
  - Wywiezienie paliwa z terenu jednostki było normalnym planowym działaniem. Absolutnie nie oznacza to, że skład materiałowy w Kraśniku przygotowywany jest do likwidacji - zapewnia płk Wiesław Fiedorowicz, dowódca Jednostki Wojskowej w Stawach. - Skład ma nieprzystosowane zbiorniki do przechowywania paliw. W związku z tym, iż nie planuje się ich modernizacji, paliwo, które pozostało, trzeba było zagospodarować. Nowych dostaw nie planujemy. Działania te są zgodne z zamiarami przełożonych, które dotyczą zmiany profilu kraśnickiej jednostki.

  Dowódca zaprzecza, że chcą tu zrobić złomowisko dla wojska.

  - Skład będzie przechowywał różne mienie wojskowe, w tym także zbędne, które pewnego dnia zostanie zagospodarowane bądź sprzedane - mówi dowódca.


  W najbliższej przyszłości jednostce wojskowej w Kraśniku likwidacja nie grozi. Co prawda, już dwukrotne czyniono zakusy do zamknięcia składu materiałowego, ale zostały zażegnane.

  - Przekonaliśmy zwierzchników, że kraśnicka jednostka jest potrzebna - podkreśla płk Wiesław Fiedorowicz. - Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu zachowanie tutaj jak najdłużej miejsc pracy.

  Kraśnicki skład jest jednym z ważniejszych pracodawców w regionie. Zatrudnia blisko 200 osób, nie tylko wojskowych, ale także cywilów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo