Powstaną lokalny browar, hotel oraz restauracja

  Powstaną lokalny browar, hotel oraz restauracja

  Hanna Bednarzewska

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Zaniedbany i przez wiele lat nieużytkowany budynek przy ul. 6 Sierpnia w Puławach - pozostałość po upadłej puławskiej firmie Spomasz produkującej maszyny dla przemysłu spożywczego - ma nowego właściciela i przechodzi gruntowny remont. Obiekt jest też rozbudowywany. Za kilka miesięcy będą tu gotowy hotel i browar restauracyjny.
  Część budynku została ozdobiona tak zwanym pruskim murem, zbudowanym z cegieł i drewnianych belek. Na placu budowy uwijają się robotnicy, którzy wznoszą nowe skrzydło budynku.

  Właścicielem obiektu jest puławska firma Elektropaks, która w Polsce ma już kilkanaście tego typu browarów. Produkują one i sprzedają piwo, które jest warzone w sposób naturalny i nie podlega pasteryzacji. Inwestycja jest jedną z większych na puławskim nabrzeżu wiślanym.


  Miasto poprzez przygotowanie planów zagospodarowania umożliwiło właścicielom terenów inwestycje w rejonie puławskiego nabrzeża wiślanego, które zmienia się z roku na rok. Przez wiele lat Puławy były odwrócone plecami do rzeki, a nabrzeże bardzo zaniedbane. Dzięki planom realizowane jest idea odwracania się miasta do Wisły i korzystania z jej uroków, tak jak to było w Puławach kilkadziesiąt lat temu.

  Zaniedbane nabrzeże ożyło. Miasto wyłożyło pieniądze na jego modernizację. Teren w rejonie ul. Wiślanej jest miejscem odpoczynku puławian. Interesująco zapowiadają się plany modernizacji i zagospodarowania starego puławskiego portu, choć szczegóły nie zostały jeszcze opracowane.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo