Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Oscar za bajkę

  Oscar za bajkę

  ART

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Slumdog. Milioner z ulicy" zdobył aż osiem Oscarów. Przypomnijmy, że jego twórcy zostali uhonorowani nagrodami za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, montaż, muzykę, piosenkę, dźwięk i zdjęcia.
  Jak reżyser Danny Boyle podskakiwał, ciesząc się ze statuetki widzieliście zapewne w TV. Czy my też podskoczymy z emocji oglądając jego "Slumdoga…" ? Ci, którzy już obejrzeli opowieść o Jamalu, mieszkańcu slumsów w Bom-baju, który w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów", twierdzą, że tak. Bo kadry, które nie tylko wzruszają, ale i dają pozytywne przesłanie, że w życiu szczęście może przyjść w najmniej spodziewanej sytuacji, mają ponoć szansę przejść do historii kina.
  Kiedy od finałowej wygranej Jamala dzieli ostatnie pytanie, zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze stawiają mu zarzut oszustwa i chcą się dowiedzieć, jak chłopak wychowujący się przez całe życie w dzielnicy biedy może wiedzieć tak dużo. To doskonały pretekst, aby Jamal opowiedział historię ulicy, gangów i miłości swojego życia...

  Z sukcesu filmu cieszą się od kilku dni nie tylko w Hollywood, ale przede wszystkim w Indiach. Premier tego kraju wygłosił z tej okazji specjalne przemówienie, a premier stanu Sheila Dikshit obiecała zwolnić filmowców z podatku. - Osiem Oscarów w różnych kategoriach to prawdziwe wydarzenie w historii indyjskiego kina - powiedziała Dikshit.

  Może kiedyś i o polskim milionerze, z polskich "Milionerów", polski twórca zrobi oscarowy produkt? I może nasz minister finansów weźmie przykład od indyjskiej koleżanki? W kinie przecież wszystko jest możliwe...

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo