600 tys. złotych za błąd lekarza

  600 tys. złotych za błąd lekarza

  Hanna Bednarzewska, Witold Michalak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W kwietniu Martynka skończyłaby siedem lat. Jej mama Aleksandra Kasperek nigdy nie zapomni przebiegu porodu. Z powodu zaniedbań medycznych jej córeczka urodziła się całkowicie sparaliżowana.
  W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Lublinie rodzinie Martynki, która zmarła we wrześniu ub. roku, przyznał ok. 640 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia.

  Dziewczynka przyszła na świat w puławskim szpitalu. Kobiecie nagle odeszły wody, a tętno płodu zaczęło spadać. Rozpoczęto przygotowania do cesarki. Pacjentce podano leki wstrzymujące skurcze. Wtedy pojawiła się lekarka Danuta J. Kazała rodzić naturalnie. - Poród przy wstrzymanych skurczach był koszmarem - mówiła przed sądem Aleksandra Kasperek.

  Noworodek zaraz po przyjściu na świat był reanimowany. Później maleństwo trafiło do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Martynka żyła, ale jej rodzice dopiero po kilku dniach dowiedzieli się w jak tragicznym jest stanie. Była całkowicie sparaliżowana. Nie umiała przełykać, nie widziała, ani nie słyszała. Wymagała stałej opieki. Nawet najmniejsza infekcja mogła ją zabić. - Podczas opieki nad córką było wiele momentów kiedy myślałam, że dziecko odchodzi. To były traumatyczne przeżycia. Cieszyłam się każdą chwilą z córką - mówi Kurierowi mama Martynki.

  Rodzina Martynki pozwała szpital i firmę, która go ubezpieczała. - Sąd rozstrzygając tę sprawę wykazał się ogromnym humanitaryzmem. Dramatem jest to, że dziewczynka nie doczekała rozstrzygnięcia - mówi mecenas Piotr Sendecki, reprezentujący rodzinę Kasperków.

  Wcześniej sprawą dramatycznego porodu zajmował się sąd w Puławach. Danuta J., która odwołała cesarkę, została skazana na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu i rok zakazu pracy jako lekarz. Obecny wyrok Sądu Okręgowego nie jest prawomocny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo