Start Lublin pokonał w meczu kontrolnym Siarkę Tarnobrzeg

Jan Grzeliński
Koszykarze Startu Lublin mają za sobą ostatni sparing przez inauguracją sezonu 2015/16 Tauron Basket Ligi. W piątek, podopieczni Pawła Turkiewicza pokonali przed własną publicznością swojego ligowego rywala Siarkę Tarnobrzeg 80:73. Już w czwartek w pierwszym meczu o punkty, czerwono-czarni w hali na Globusie podejmą BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Spotkanie w hali na Globusie było bardzo wyrównane, chociaż początek potyczki należał do lublinian, którzy prowadzili 11:1. Później Siarka odrobiła część strat, ale po pierwszych 10 minutach przegrywała sześcioma punktami. W kolejnej kwarcie, goście wyszli nawet na prowadzenie, ale po rzucie Nicka Kellogga (amerykański rozgrywający był najlepszym zawodnikiem na parkiecie) to Start jedno oczko przewagi.

W drugiej połowie na parkiecie lekką przewagę osiągnęli czerwono-czarni. Końcówka potyczki była bardzo zacięta, ale ostatecznie to lublinianie zachowali więcej zimnej krwi i triumfowali 80:73.

Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 80:73 (23:17, 17:22, 18:12, 22:22)
Start: Kellogg 21 (2x3), Chumakov 10, Grzeliński 9 (1x3), Poole 8 (1x3), Salamonik 8 – Ciechociński 8 (2x3), Trojan 6, Jackson 5, Czujkowski 3 (1x3), Małecki 2
Siarka: Młynarski 16 (1x3), Bell 14 (1x3), Wall 9, Harris 7, Robbins 6 – Patoka 8 (1x3), Zalewski 7 (2x3), Paul 6