Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  LAWP podwójnie

  LAWP podwójnie

  Aleksandra Dunajska

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Firma doradzająca, jak zdobywać unijne dotacje, założyła stronę internetową, której adres łudząco przypomina należący do Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Ta ostatnia rozdziela europejskie dotacje dla przedsiębiorców.
  - Jesteśmy zaniepokojeni tą sytuacją - przyznaje Renata Siwiec, dyrektor LAWP. - Adres strony internetowej samorządowej instytucji to www.lawp.lubelskie.pl. A każdy, kto LAWP wpisze w wyszukiwarkę, natknie się też na stronę www.lawp.pl. Ten adres należy do prywatnej firmy, która "obejmuje kompleksową obsługą przedsiębiorców starających się o dotacje przyznawane przez LAWP".

  - Takie działanie jest dezinformujące dla beneficjentów.
  Poza tym to w jakimś stopniu kwestia nieuczciwej konkurencji dla innych firm oferujących podobne usługi - tłumaczy Siwiec. - Kiedy przedsiębiorca poszukuje naszej strony trafia na firmę, która oferuje mu napisanie wniosku. Może to skłonić do wybrania jej jako doradcy. A przecież nie wiemy, jaka jest jakość świadczonych przez nią usług. Być może na rynku są lepsze - dodaje Siwiec.

  Dyr. LAWP podkreśla, że nie zamierza o sprawie powiadamiać policji. - Takie działanie nie jest zabronione - zaznacza. - Właściciel wspomnianej firmy wykazał się po prostu gospodarczym sprytem. A jeśli LAWP nie wykupiła wcześniej wszystkich domen "dookoła" swojej, to można się było spodziewać takiego finału - potwierdza Mariusz Walas, były kierownik Sekcji do walki z Przestępczością Komputerową Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

  - Chcieliśmy wykupić domeny lawp.pl i lawp.eu. W 2007 roku nie mieliśmy jednak na to środków w budżecie. Kiedy się znalazły - w 2008 r. - okazało się, że obie zostały już sprzedane - tłumaczy dyrektor Siwiec.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo