Piłka nożna: Lublinianka-Wieniawa zremisowała z Avią Świdnik 1:1 (ZDJĘCIA)

Piłka nożna: Lublinianka-Wieniawa zremisowała z Avią Świdnik 1:1
Piłka nożna: Lublinianka-Wieniawa zremisowała z Avią Świdnik 1:1 Wojciech Szubartowski
W trzecioligowych derbach Lubelszczyzny, piłkarze Lublinianki-Wieniawy zremisowali przed własną publicznością z Avią Świdnik 1:1 (0:0). Gospodarzom prowadzenie dał w 85 minucie Łukasz Gromba, a w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Wojciech Białek. Co ciekawe, ten ostatni był przymierzany przed rundą wiosenną sezonu 2012/13 do klubu z Lublina.

Goście przyjechali do Lublina w okrojonym składzie. Zabrakło m.in. pauzujących za żółte kartki Michała Maciejewskiego, Łukasza Jankowskiego i Bartłomieja Mazurka. Ale i tak od pierwszych minut przewaga należała do Avii. W słupek i w poprzeczkę uderzał Wojciech Białek, a piłkę po strzale Konrada Tarkowskiego zdołał odbić Marcin Zapał. Swoją szansę zmarnował też Adrian Ligienza, ostatnio gracz... Lublinianki-Wieniawy.

Po zmianie stron najpierw groźnie uderzał Mateusz Majewski, a w odpowiedzi obok bramki główkował Paweł Pranagal. Następnie tylko Łukasz Gromba, wie jakim cudem nie skierował piłki do siatki będąc metr od świdnickiej bramki. W 85 min napastnik gospodarzy zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenie, strzałem z woleja pokonując Łukasza Gieresza. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną na Wieniawie, ale po uderzeniu w słupek Ligienzy, ze skuteczną dobitką pośpieszył Białek.

Lublinianka-Wieniawa - Avia Świdnik 1:1 (0:0)
Bramki: Gromba 85 - Białek 90)
Żółta kartka: Lewczuk (A)