Słuchajcie, Mieszczki i Mieszczanie! Kurier się...

  Słuchajcie, Mieszczki i Mieszczanie! Kurier się przeprowadził!

  MOUL

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Władysław Stefan Grzyb, klikon miejski i posiadacz głosu, którego siła, jak już udowodniono, zdolna jest zrywać ze ścian nawet ekrany rzutników w sali obrad Rady Miasta Lublin, uroczyście obwieści dzisiaj "miastu i światu", że Kurier Lubelski po ponad pół wieku zmienił siedzibę redakcji i zawitał na Krakowskie Przedmieście pod numer 10.
  Lubelski miejski krzykacz, spadkobierca dziedzictwa słynnych klikonów angielskich, ruszy deptakiem około godz. 12.30. Wystąpi w swoim oficjalnym stroju, skomponowanym w duchu renesansu: pludrach bogato zdobionych złotymi nićmi, wamsie z roślinnym motywem i zapinanej na złote pętlice szubie z białym, futrzanym kołnierzem.

  Zgodnie z obyczajem, zanim zakrzyknie z siłą ponad 80 decybeli (poparte oficjalnym badaniem) uchyli mieszczanom Lublina swojego trójgraniastego kapelusza.

  Dla Władysława Stefana Grzyba "kurierowe" obwieszczenie to nie tylko kolejna posługa zlecona klikonowi. Jak sam wspomina, jeszcze w latach 50-tych był pośród "Ojców Założycieli", którzy tworzyli naszą gazetę. Otwierał pierwszy rozdział naszych dziejów - otworzy zatem i drugi.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo