Piłka nożna: Wisła Puławy wygrała ze Stalą Rzeszów 1:0

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy pokonali w sobotę przed własną publicznością Stal Rzeszów 1:0. Jedynego gola spotkania strzelił w 57 minucie najskuteczniejszy snajper Dumy Powiśla Konrad Nowak.

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy już dawno stracili szanse na awans do pierwszej ligi. Ale podopieczni Jacka Magnuszewskiego, którzy wiosną, w przeciwieństwie do jesieni, znacznie lepiej spisują się na własnym boisku chcą poprawić wynik z poprzedniego sezonu. Wtedy rozgrywki zakończyli na piątym miejscu. Duma Powiśla ma szansę na czwartą lokatę, ale musimy nie tyko wygrywać, ale liczyć też na potknięcia Resovii. Natomiast rzeszowianie nadal nie są pewni utrzymania w lidze, dlatego do Puław przyjechali po zwycięstwo.

Pierwsi groźnie zaatakowali miejscowi, ale strzał Konrada Nowaka przeszedł obok słupka bramki Stali. W odpowiedzi niecelnie uderzał Daniel Koczon, były napastnik m.in. Motoru Lublin. W 18 minucie doczekaliśmy się pierwszego celnego uderzenia w tym meczu. Uczynił to Piotr Charzewski, ale Tomasz Wietecha pewnie złapał piłkę. Następnie na boisku wiało nudą.

Na drugą połowę Jacek Magnuszewski, trener Wisły wprowadził do gry Łukasza Gizę i Dawida Pożaka. Zmiany poskutkowały, a w 57 min po rzucie rożnym piłkę do siatki Stali skierował najskuteczniejszy snajper Wisły Konrad Nowak.

Później miejscowi bronili zwycięstwa, a goście praktycznie nie zagrażali bramce strzeżonej przez Nazara Penkowca. Troszkę emocji było w końcówce spotkania, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Wisła Puławy - Stal Rzeszów 1:0 (0:0)

Bramka: K. Nowak 57
Żółte kartki: Maksymiuk, Jakubiec, Giza, Wiącek - Krzysztoń, Duda