Tego chcą dzielnice cz. II

  Tego chcą dzielnice cz. II

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Przedstawiamy listę remontów, które zostaną wykonane w tym roku w siedmiu dzielnicach Lublina. Tym razem chodzi o położone we wschodniej części miasta. Spis inwestycji przygotowały rady dzielnic, po konsultacji z mieszkańcami. Pula środków na remonty i modernizacje wynosi w tym roku 80 tys. zł.
  Ponikwoda postawiła na chodniki. Chodzi o budowę trotuaru przy ul. Rudnickiej. Wartość inwestycji dzielnicowi samorządowcy oszacowali na 60 tys. zł. Pozostałe 20 tysięcy złotych zarezerwowali na utwardzenie chodnika przy jednej z bocznych ulic ul. Bazylia-nówka, którędy prowadzi droga do szkoły podstawowej.

  Kalinowszczyzna podobnie jak "sąsiad" z północy, wskazała na drogę dla pieszych. Chce wydać całą pulę pieniędzy na bu-dowę trotuaru przy ul. Lwowskiej, na odcinku od ul. Kalino-wszczyzna 8 do Lwowskiej 7

  Hajdów-Zadębie ma za to dość dróg gruntowych. Chce, aby za przyznane pieniądze wykonać nową nawierzchnię z tzw. destruktu bitumicznego.
  Chodzi o asfalt, który został usunięty z ulic remontowanych w innych rejonach Lublina. Na liście znalazły się ulice: Dojazdowa, Dziubińskiej, Haj-dowska, Jakubowicka, Kijańska, Łuszczowska. Nie wiadomo jeszcze, ile z tych ulic zostanie utwardzonych. Wszystko będzie zależało od tego, ile uda się zrobić za 80 tys. zł.

  Tatary postawiły na jedną inwestycję. Mieszkańcy chcą, aby w dzielnicy stanął ekologiczny plac zabaw dla dzieci. Ma być zlokalizowany na skwerze między blokami Motorowa1/3 a Motorowa 4/6.

  Stare Miasto wskazuje na konieczność remontu schodów z placu Po Farze do ul. Podwale. Chodzi o dwa zejścia. Ponadto chce poprawić również schody prowadzące od Teatru Andersena do ul. Podwale.

  Felin wskazał, że inwestycją najbardziej poprawiającą jakość życia mieszkańców dzielnicy jest remont chodnika przy ul. Władysława Jagiełły, od posesji nr 16 do ul. Doświadczalnej. Trotuar ma być też remontowany naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 52.

  Co z pieniędzmi zrobią Bronowice?

  - Wszystkie środki, które mamy do dyspozycji, chcemy przeznaczyć na remonty jak największej liczby placów, dróg, miejsc parkingowych na terenie naszej dzielnicy - poinformował Adam Głowacz, przewodniczący zarządu Dzielnicy Bronowice.

  Jutro zaprezentujemy zadania, które do realizacji w tym roku wybrało kolejnych siedem dzielnic. Tym razem będą to obszary położone w południowej części Lublina.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo