Trochę romantyki i rock na jazzowo

  Trochę romantyki i rock na jazzowo

  Małgorzata Prus

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Szczypta polskiego folkloru i dwie szczypty romantyzmu - to przepis na udany koncert symfoniczny, na który jeszcze dziś zaprasza melomanów Filharmonia Lubelska.
  Folklor reprezentuje "Mała suita" Witolda Lutosławskiego, jeden z najdoskonalszych przykładów artystycznej stylizacji w polskiej muzyce. Z kolei europejski romantyzm to Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 Schumanna, należący do najbardziej lubianych i najczęściej wykonywanych utworów tego kompozytora. Romantyczna część wieczoru to także V Symfonia op. 100 Sergiusza Prokofiewa. Już w chwili amerykańskiej premiery w 1945 r. została uznana za jedno z najwybitniejszych dzieł nowej symfoniki światowej. Koncert poprowadzi chińsko-amerykański dyrygent Cheung Chau, dyrektor muzyczny Georgia Southern Symphony w Georgii.

  A za tydzień 2 koncerty "Jimi Lives" (13 marca, godz.
  20 i 14 marca, godz. 19), które przejdą do historii filharmonii. Do Lublina przyjedzie Nigel Kennedy, zwany "Bad Boy of Classical", największy wirtuoz skrzypiec przełomu XX i XXI wieku, ulubiony uczeń Yehudi Menuhina. Artysta, na co dzień powalający świat kolejną interpretacją "Koncertu skrzypcowego d-moll" Beethovena, z ogromną przyjemnością eksperymentuje z jazzem, a także rockiem, zwłaszcza tym autorstwa Jimmy’ego Hendrixa. I właśnie taką muzykę usłyszymy podczas dwóch koncertów.

  Piątek. Koncert symfoniczny, Filharmonia Lubelska. Godz. 19, bilety 25 i 20 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo