Wojsko i straż na odsiecz szkole

  Wojsko i straż na odsiecz szkole

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Lekcje z żołnierzami i strażakami, ćwiczenia na strzelnicy, a do tego... zajęcia taneczne. Tak wygląda plan ratunkowy dla XXII LO przy ul. Krochmalnej. Od jego powodzenia zależy dalsze istnienie szkoły.
  Od przyszłego roku szkolnego ogólniak chce uruchomić dwie nowe klasy. W jednej z nich część lekcji będą prowadzili wojskowi. - Przekażą młodzieży podstawową wiedzę na temat polskiej armii - mówi Beata Kwiatkowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, w skład którego wchodzi XXII LO. - Zajęcia dotyczyć mają m.in. historii Wojska Polskiego. Ale oprócz tego młodzież nauczy się np. musztry. Podpisaliśmy również porozumienie z prywatną strzelnicą sportową z Lublina. Nasi uczniowie będą mieli tam lekcje strzelania. Nieodpłatnie.

  Wszystkie zajęcia "wojskowe" prowadzić będą żołnierze z III Brygady Zmechanizowanej z Lublina. Jeśli znajdą się chętni, będzie to pierwsza taka klasa nie tylko w naszym mieście, ale i w regionie.

  Druga propozycja szkoły to klasa strażacka. Powstanie dzięki współpracy szkoły z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. - Adresujemy ją do osób, które w przyszłości planują pracę w tym zawodzie - tłumaczy Kwiatkowska. - Dzięki zajęciom z zawodowymi strażakami młodzież dowie się, na czym polega ta praca.

  Dyrektor zastrzega, że priorytetem szkoły w dalszym ciągu będzie przygotowanie młodzieży do matury. Ale oprócz tego, chce dać jej możliwość rozwijania zainteresowań.

  Placówka szykuje również dodatkową atrakcję dla swoich przyszłych uczniów. To nauka tańca. - Mamy nauczyciela, który jest specjalistą w tej dziedzinie - mówi Kwiatkowska. - Chcieliśmy nawet utworzyć specjalną klasę taneczną. Zdecydowaliśmy się jednak tylko na strażacką i wojskową. Każdy jednak, kto zechce nauczyć się tańczyć będzie miał taką możliwość.

  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo