Menu Region

"Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do...

"Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do obejrzenia legalnie na YouTube!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

2Komentarze Prześlij Drukuj
"Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do obejrzenia legalnie na YouTube! "Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do obejrzenia legalnie na YouTube!

(© screen: youtube.com)

Filmy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, a także kilkadziesiąt innych polskich klasycznych już produkcji filmowych od piątku można oglądać za darmo w internecie. Studia Filmowe TOR i KADR uruchomiły na platformie YouTube swoje kanały filmowe.
Internauci mogą oglądać m.in. takie filmy jak: "Rejs" Marka Piwowskiego, "Seksmisja" i "Va bank" Juliusza Machulskiego, "Brunet wieczorową porą" Stanisława Barei oraz "Nie lubię poniedziałku" Tadeusza Chmielewskiego. Dostępne są także filmy Andrzeja Wajdy "Popiół i diament", "Niewinni czarodzieje", czy Krzysztofa Kieślowskiego "Amator" i "Przypadek" a także wszystkie części trylogii "Trzy Kolory: Niebieski, Biały i Czerwony".
Internauci mogą też zobaczyć film Wojciecha Marczewskiego "Ucieczka z kina Wolność".

Filmy są dostępne bezpłatnie, ale będą przerywane reklamami. Przychody z reklam zasilą prowadzony przez studia proces rekonstrukcji cyfrowej starych filmów oraz produkcję nowych. "Formaty reklamowe wdrożone przez YouTube, takie jak reklama pomijalna, gwarantują komfort oglądania i dostosowanie reklam do zainteresowań widza" - powiedział Maciej Sojka, kierujący współpracą z partnerami YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej. Studia będą także korzystały z systemu Content ID, który zapewnia pełną ochronę praw autorskich i umożliwia całościowe zarządzanie treściami na YouTube. Udostępnione w sieci filmy są po cyfrowej rekonstrukcji.

Studio Filmowe TOR powstało w 1967 roku. Do chwili obecnej wyprodukowało ponad 100 filmów fabularnych, około 120 godzin seriali telewizyjnych i mini seriali oraz wiele filmów dokumentalnych. Swoje filmy tworzyli w nim m.in. Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Agnieszka Holland, Stanisław Różewicz, czy Janusz Majewski.

Z kolei Studio Filmowe KADR powstało w roku 1955, następnie zostało rozwiązane w kwietniu 1968 roku. Wznowił działalność w roku 1972 roku. W studiu powstały m.in. takie filmy jak, "Matka Joanna od Aniołów", "Faraon", "Śmierć prezydenta" i "Austeria", "Salto", "Noce i dnie", "Dom", "Wielki Szu", "Vabank", "Seksmisja" czy "Rewers".

W dorobku obu najstarszych polskich studiów filmowych znajduje się ponad 800 dzieł rodzimej kinematografii. Zarówno TOR jak i KADR planują sukcesywnie udostępniać na swoich kanałach kolejne filmy.

>>> KANAŁ STUDIA FILMOWEGO KADR <<<>>> KANAŁ STUDIA FILMOWEGO TOR <<<

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Cieszy mnie to bardzo

+53 / -44

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

qpkers (gość)  •

Wreszcie będę mógł obejrzeć w przyzwoitej jakości i w pełno legalnie stare dobre polskie kino.
Dziwi mnie tylko, czemu dopiero teraz i czemu coś co powstaje za moje pieniądze nie jest dla mnie dostępne za darmo?!
Prawa autorskie na to nie pozwalały? A czy właściciele praw autorskich zapłacili za produkcję filmu? Jeśli nie to niech zwrócą kaskę za produkcję plus to co na filmach zarobili!
Prawa autorskie to najobrzydliwszy wymysł

skomentuj

Każdego cieszy

+23 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marcon (gość)  •

O dobrej jakości zapomnij 480p to max. Weź też pod uwagę, że filmy będą przerywane reklamami. Czyli, ktoś tam, pośrednio płaci po raz n-ty, za dostęp do publicznych dóbr kultury. Prawa autorskie to najbardziej pokrętna nazwa jaką znam. To prawo do wydymania zarówno twórców jak i odbiorców.

odpowiedzi (0)

skomentuj