"Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do...

"Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do obejrzenia legalnie na YouTube!

PAP

Aktualizacja:

PAP

"Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do obejrzenia legalnie na YouTube!
"Seksmisja", "Rejs" i inne kultowe polskie filmy do obejrzenia legalnie na YouTube!

©screen: youtube.com

Filmy Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, a także kilkadziesiąt innych polskich klasycznych już produkcji filmowych od piątku można oglądać za darmo w internecie. Studia Filmowe TOR i KADR uruchomiły na platformie YouTube swoje kanały filmowe.
Internauci mogą oglądać m.in. takie filmy jak: "Rejs" Marka Piwowskiego, "Seksmisja" i "Va bank" Juliusza Machulskiego, "Brunet wieczorową porą" Stanisława Barei oraz "Nie lubię poniedziałku" Tadeusza Chmielewskiego. Dostępne są także filmy Andrzeja Wajdy "Popiół i diament", "Niewinni czarodzieje", czy Krzysztofa Kieślowskiego "Amator" i "Przypadek" a także wszystkie części trylogii "Trzy Kolory: Niebieski, Biały i Czerwony".
Internauci mogą też zobaczyć film Wojciecha Marczewskiego "Ucieczka z kina Wolność".

Filmy są dostępne bezpłatnie, ale będą przerywane reklamami. Przychody z reklam zasilą prowadzony przez studia proces rekonstrukcji cyfrowej starych filmów oraz produkcję nowych. "Formaty reklamowe wdrożone przez YouTube, takie jak reklama pomijalna, gwarantują komfort oglądania i dostosowanie reklam do zainteresowań widza" - powiedział Maciej Sojka, kierujący współpracą z partnerami YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej. Studia będą także korzystały z systemu Content ID, który zapewnia pełną ochronę praw autorskich i umożliwia całościowe zarządzanie treściami na YouTube. Udostępnione w sieci filmy są po cyfrowej rekonstrukcji.

Studio Filmowe TOR powstało w 1967 roku. Do chwili obecnej wyprodukowało ponad 100 filmów fabularnych, około 120 godzin seriali telewizyjnych i mini seriali oraz wiele filmów dokumentalnych. Swoje filmy tworzyli w nim m.in. Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Agnieszka Holland, Stanisław Różewicz, czy Janusz Majewski.

Z kolei Studio Filmowe KADR powstało w roku 1955, następnie zostało rozwiązane w kwietniu 1968 roku. Wznowił działalność w roku 1972 roku. W studiu powstały m.in. takie filmy jak, "Matka Joanna od Aniołów", "Faraon", "Śmierć prezydenta" i "Austeria", "Salto", "Noce i dnie", "Dom", "Wielki Szu", "Vabank", "Seksmisja" czy "Rewers".

W dorobku obu najstarszych polskich studiów filmowych znajduje się ponad 800 dzieł rodzimej kinematografii. Zarówno TOR jak i KADR planują sukcesywnie udostępniać na swoich kanałach kolejne filmy.

>>> KANAŁ STUDIA FILMOWEGO KADR <<<>>> KANAŁ STUDIA FILMOWEGO TOR <<<

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Cieszy mnie to bardzo

qpkers (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 53 / 44

Wreszcie będę mógł obejrzeć w przyzwoitej jakości i w pełno legalnie stare dobre polskie kino.
Dziwi mnie tylko, czemu dopiero teraz i czemu coś co powstaje za moje pieniądze nie jest dla mnie...rozwiń całość

Wreszcie będę mógł obejrzeć w przyzwoitej jakości i w pełno legalnie stare dobre polskie kino.
Dziwi mnie tylko, czemu dopiero teraz i czemu coś co powstaje za moje pieniądze nie jest dla mnie dostępne za darmo?!
Prawa autorskie na to nie pozwalały? A czy właściciele praw autorskich zapłacili za produkcję filmu? Jeśli nie to niech zwrócą kaskę za produkcję plus to co na filmach zarobili!
Prawa autorskie to najobrzydliwszy wymysłzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Każdego cieszy

marcon (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 23 / 37

O dobrej jakości zapomnij 480p to max. Weź też pod uwagę, że filmy będą przerywane reklamami. Czyli, ktoś tam, pośrednio płaci po raz n-ty, za dostęp do publicznych dóbr kultury. Prawa autorskie to...rozwiń całość

O dobrej jakości zapomnij 480p to max. Weź też pod uwagę, że filmy będą przerywane reklamami. Czyli, ktoś tam, pośrednio płaci po raz n-ty, za dostęp do publicznych dóbr kultury. Prawa autorskie to najbardziej pokrętna nazwa jaką znam. To prawo do wydymania zarówno twórców jak i odbiorców.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo