Zima przypomniała kierowcom o sobie

  Zima przypomniała kierowcom o sobie

  Maria Krzos, Kamil Krupa

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Błoto pośniegowe leżące na drogach i śliskie nawierzchnie - to efekt nagłego ataku zimy, która z soboty na niedzielę wróciła na Lubelszczyznę. Drogi były przejezdne, ale panowały bardzo trudne warunki. Na drogach województwa z zimą walczyło wczoraj m.in. 50 pługopiaskarek.
  Złe warunki na drodze były przyczyną opóźnień busów i autobusów. - Jest tragicznie, zwłaszcza na bocznych drogach, gdzie nie docierają pługi - poinformował nas wczoraj wieczorem Marian Kosiorski, dyżurny ruchu PKS Tomaszów Lubelski. - Wszystkie nasze autobusy wyjechały w trasę, ale niestety część docierała na przystanki ze sporym opóźnieniem.

  Na trasie Lublin - Biłgoraj najgorsza sytuacja była w miejscowości Gierniak.
  - Na krętym odcinku przejezdny jest tylko wąski pasek jezdni - usłyszeliśmy w jednej z prywatnych firm przewozowych. - Przy takiej pogodzie to miejsce jest szczególnie niebezpieczne. Przez ten odcinek nasze busy mają opóźnienia. Kierowcy nie skarżą się za to na stan nawierzchni na trasie Lublin - Warszawa.

  W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozdzwoniły się telefony. Dziesiątki osób przed niedzielnym powrotem do domu chciały się dowiedzieć, jaka sytuacja panuje na drogach.

  - Najwięcej piaskarek i pługów jeździ po krajowej "siedemnastce" na odcinku od granic Lubelszczyzny aż do Hrebennego - wyliczał dyżurny GDDiA. - Ciężka sytuacja jest na Zamojszczyźnie. Drogi są przejezdne, ale kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

  W niedzielę, do godz. 18 w regionie policja odnotowała 3 wypadki i 21 kolizji. - Złe warunki panujące na drodze były prawdopodobnie przyczyną wypadku w Osmolicach, gdzie audi najpierw wpadło w poślizg,a potem dachowało - relacjonował mł. asp. Arkadiusz Arciszewski z KWP Lublin. - Dwie osoby zostały ranne. Na ogół jednak kierowcy starają się dostosować jazdę do warunków na drodze.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo