Jakość i cena skuszą klientów

  Jakość i cena skuszą klientów

  Zdjęcie autora materiału

  Kurier Lubelski

  Z prof. Marianem Stefańskim, dziekanem Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, rozmawia Barbara Majewska.
  Mam kilka ulubionych marek. Wyśmienite są na przykład jogurty z Krasnegostawu albo kefir naturalny z Bychawy. Robiąc zakupy nie kieruję się jednak tylko pochodzeniem produktów. Każdy region czy kraj, ma kilka wyrobów, z których słynie. Warto zapoznać się z artykułami produkowanymi w naszym regionie i samemu ocenić, czy są godne polecenia.

  Kurier prowadzi akcję "Kupuj lubelskie", w której zachęca do zapoznania się z ofertą lokalnych producentów. Zapraszamy też Czytelników, by sami zgłaszali produkty, które chętnie kupują. Okazuje się jednak, że wielu lublinian z lokalnych marek potrafi wymienić jedynie te najbardziej znane, reklamowane np. w telewizji…

  W związku z tym do akcji powinni się włączyć sami producenci. Mogliby zaprezentować swoje wyroby i przekonać nas do ich jakości. Niewykluczone, że lubelskie produkty można kupić również pod znakami firmowymi niektórych supermarketów. Dobrze by było, gdyby producenci wyszli z inicjatywą i pomogli mieszkańcom naszego regionu odszukać ich produkty na sklepowych półkach.

  Co przekonałoby klientów do tego, żeby kupowali artykuły wyprodukowane na Lubelszczyźnie i w ten sposób pomogli firmom utrzymać produkcję w czasie kryzysu?

  Klientów przekonuje przede wszystkim cena. Taka lokalna lojalność ma sens tylko wówczas, jeśli lubelski towar jest w porównywalnej cenie do innych produktów. Poza tym powinien być oczywiście dobrej jakości. Wtedy stanie się popularny nie tylko wśród mieszkańców naszego województwa, ale będzie pożądany również w innych regionach.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo