Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Medaliści i arystokraci

  Medaliści i arystokraci

  Michał Oksiński

  Aktualności

  Aktualności

  Świnki morskie marszczyły arystokratyczne ryjki. Jednak to koty zawładnęły sercami oglądających. Z wdziękiem prężyły grzbiety albo z kocią obojętnością rozglądały się po wystawie. Czasami mruczały z przyzwoleniem, kiedy podbiegali fotoreporterzy. Cóż, w takim miejscu trzeba prezentować się godnie. Focha zawsze można pokazać w domu.
  Podczas sobotniej międzynarodowej wystawy największe zainteresowanie budziły świnki rasy skinny, zwane "golasy". Delikatne, ale bardzo przyjacielskie dawały się głaskać dzieciakom. Niektórzy przy okazji próbowali sprawdzić, czy "prosiakom" nie odrasta wygolona sierść. I tu należy ostatecznie rozwiać wątpliwości - nie ma takiej możliwości. Golasy to bezwłose świnki. Zachwyt budziły również angory i peruwianki, a także krótko- i długowłose teddy, czyli popularne "misie". Dziecięca publiczność nie mogła oderwać od nich wzroku. - Świnki morskie są niekłopotliwe i szybko przywiązują się do właściciela. Można je bez problemu oswoić, po jakimś czasie same domagają się pieszczot - przekonywali hodowcy. Oni wiedzą co to znaczy mieć kota na punkcie świnek. Okazałe hodowle liczą nawet ponad setkę gryzoni.

  Ale to właśnie koty pokazały, kto tu rządzi. We władczy i charakterystyczny dla siebie sposób. 11o kocich arystokratów walczyło o laury najpiękniejszych. Brytyjskie, norweskie leśne, sfinksy, persy, rosyjskie także. Obyło się bez zadrapań. Koty godnie rywalizowały ze sobą. Publiczność gromadziła się wokół klatek, nie brakowało chętnych do głaskania. - Koty to znakomici terapeuci. Każdy z nich to tajemnica - opowiada Barbara Turczyn, przewodnicząca Międzynarodowego Klubu Miłośników Kotów Brytyjskich.

  Na rzecz bezdomnych kotów przeznaczono pieniądze ze sprzedaży dziecięcych prac plastycznych. Kwestowali również Animalsi.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo