Krańcowa dostała ekstrapieniądze

  Krańcowa dostała ekstrapieniądze

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  7 mln zł z kasy Ministerstwa Infrastruktury dostanie Lublin na budowę przedłużenia ul. Krańcowej do ul. Kunickiego. Wczoraj w Warszawie zapadła decyzja w tej sprawie. Pieniądze będą pochodziły z rezerwy celowej ministerstwa.
  - Cieszymy się, od kilku dni czekaliśmy na to rozstrzygnięcie. Byliśmy prawie pewni tej decyzji, ale musieliśmy uzyskać ostateczne potwierdzenie - podkreślał Stanisław Fic, z-ca prezydenta Lublina.

  Do wybudowania jest prawie 700 metrów nowej ulicy. Obejmuje odcinek od ul. Długiej do ul. Kunickiego. Nowe połączenie ma wyglądać tak, jak obecnie istniejący odcinek tej arterii od al. Witosa do ul. Długiej. Powstaną dwie jezdnie o szerokości siedmiu metrów z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

  Roboty obejmują też przebudowę mostu na Czerniejówce. Sama rzeka "zniknie", popłynie tunelem pod nową drogą. Tunel powstanie też w ciągu ulic: Wspólnej i Robotniczej.

  Inwestycja ruszyła w grudniu ub. roku. Wykonawca ma na ukończenie 20 miesięcy. Nie ma opóźnień, a wręcz przeciwnie. Prace wyprzedzają harmonogram o cztery miesiące.

  Budowa nowego połączenia ma pochłonąć ok. 53 mln zł. Miasto zabiega o dofinansowanie tej inwestycji z funduszy europejskich w wysokości 6,6 mln euro.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo