Dywany Łuszczów wygrały dla chorego Adasia Aftyki

Tomasz Biaduń
Drużyna Dywanów Łuszczów zdominowała świdnicki turniej i zajęła pierwsze miejsce. Fot. Przemysław Szyszka
Blisko 10 tysięcy złotych udało się zebrać podczas III Turnieju Piłki Halowej w Świdniku. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie naszego kurierowego podopiecznego, Adasia Aftyki, cierpiącego na nowotwór oczu.

- Nie jest to jeszcze koniec zbiórki. Część rzeczy nie licytowaliśmy, przeznaczając je na aukcję allegro w celu uzyskania wyższej ceny - tłumaczy Adam Banasik, organizator zawodów. Rzeczy, o których wspomina Banasik, to m.in. strój Wisły Kraków z autografami zawodników czy kurtka rajdowca Leszka Kuzaja z jego podpisem. Wśród gadżetów, które znalazły kupców podczas turnieju, były m.in.: koszulki Auxerre, Legii Warszawa, Motoru Lublin, Górnika Łęczna czy GKS Bełchatów. Najdroższy był trykot stołecznego klubu, który został sprzedany za 300 złotych.

W turnieju wzięły udział 32 drużyny. Zwyciężyła ekipa Dywanów Łuszczów, która w finale pokonała 3:2 zespół Luksusu i Wygody. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze OSK Amigo (wygrana z OZB Tatary 2:1). - Od 1/8 finału kibice mogli oglądać futsal na wysokim poziomie. Ci co przyszli do hali - a było ich sporo - nie mieli powodów do narzekań, bo pięknych zagrań i goli było mnóstwo - przekonuje Banasik.

Głównym sponsorem imprezy był Żywiec, który ufundował nagrody dla czołowych ekip (były nimi oczywiście zgrzewki piwa). Imprezę wspierali także: OSK Amigo, OBI, Bank PEKAO S.A., KDF Komes, wojewoda lubelski Genowefa Tokarska oraz starosta świdnicki Mirosław Król. Spory wkład wnieśli również znani polscy piłkarze, którzy zorganizowali część gadżetów na aukcję.

Organizatorom pomogli m.in. Łukasz Misztal, Ariel Borysiuk, Sławomir Nazaruk, Kamil Oziemczuk, Tomasz Frankowski, Tomasz Brzyski czy Mirosław Szymkowiak. - Chcę ogromnie podziękować Piotrowi Boguszowi, dyrektorowi świdnickiej SP 7, który po raz kolejny udostępnił nam za darmo halę - mówi Banasik. - Zarówno on, jak i wszyscy uczestnicy imprezy pokazali, jak wielkie mają serca. Jestem pewien, że kolejna edycja turnieju odbędzie się w przyszłym roku.

Wyniki III Turnieju Charytatywnego Piłki Halowej w Świdniku

1/8 finału: KDF Komes - Podłoga od A do Z 1:1, k. 5:4, Solidarność-PZL - Dywany Łuszczów 0:0, k. 1:3, Selekt ZS nr 1 - Mario Car Service 2:0, OZB Tatary - DJM Fraisa 5:0, Szafa OSK Formuła - Okna FM 1:1, k. 1:2, Luksus i Wygoda - Kamilex Gardzienice 6:1, OSK Amigo - Pekao SA 5:1, FC Bazyl - Fenix-Kentucky 2:0; 1/4 finału: Komes - dywany 0:0, k. 2:3, Selekt - Tatary 0:0, k. 2:3, Okna - Luksus 0:1, Amigo - Bazyl 1:0; 1/2 finału: Dywany - Tatary 2:0, Luksus - Amigo 4:1; o 3 miejsce: Tatary - Amigo 1:2; finał: Dywany - Luksus 3:2.

Materiał oryginalny: Dywany Łuszczów wygrały dla chorego Adasia Aftyki - Kurier Lubelski