Na Wyżynnej ma być bezpieczniej

  Na Wyżynnej ma być bezpieczniej

  Kamil Krupa

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Wielu kierowców, jeżdżących ulicą Wyżynną, notorycznie przekracza dozwoloną prędkość. Skarżą się na to mieszkańcy Czubów, którzy obawiają się, że rozpędzone auta mogą doprowadzić do wypadków. Na Wyżynnej będzie bezpieczniej, bo ratusz zapowiada, że jeszcze tym roku na ulicy pojawią się ograniczenia.
  Wyjeżdżając z południowych Czubów, zamiast robić kółko ul. Filaretów i al. Jana Pawła II, wielu kierowców skraca sobie trasę i jeździ ul. Wyżynną do skrzyżowania z ul. Janowską. Problem w tym, że pokonuje ją z niedozwoloną prędkością. - Zgłosiło się do mnie kilku mieszkańców tej dzielnicy i poinformowało o problemie - mówi Michał Widomski, radny miejski.

  - Zamierzam w tej sprawie złożyć interpelację, bo niedługo zostanie zamknięty most na Krochmalnej i o wiele więcej samochodów będzie się kierowało na Wyżynną, więc zagrożenie będzie jeszcze większe - prognozuje.

  Samorządowcy z Czubów chcą rozwiązać problem z kierowcami łamiącymi przepisy.
  - Zajmiemy się tym na najbliższym posiedzeniu. Myślę, że ten problem rośnie i nasili się podczas wakacji. Można sobie z nim poradzić za pomocą tak zwanych wyniesionych przejść dla pieszych, które będą ograniczały prędkość przejeżdżających pojazdów i zapewniały większe bezpieczeństwo pieszym - ocenia Zbigniew Bartnik, przewodniczący Rady Dzielnicy Czuby Południowe.

  Po naszej interwencji w sprawę zaangażowała się policja. - Skierujemy na Wyżynną jeden z patroli i weźmiemy ją pod uwagę podczas rozmieszczania naszych służb - zapowiedział kom. Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

  Jednak policjanci nie mogą być w jednym miejscu cały czas, a problem powinien zostać rozwiązany kompleksowo. - Wiemy o nim i tak się stanie - zapowiada Anna Adamiak, z-ca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin. - Wylot do ul. Janowskiej, z którego teraz korzystają kierowcy, został wykonany kilka lat temu. Tak duża dzielnica nie mogła mieć tylko jednego wjazdu. Na przykład, gdyby doszło do pożaru, a trasa byłaby zablokowana, to straż nie mogłaby dojechać na miejsce - wyjaśnia.

  Co dokładnie mają zamiar zrobić urzędnicy ratusza, by poprawić bezpieczeństwo? - Jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji na wykonanie wyniesionych przejść, uzupełnienie chodników i przy cięcie zieleni, która może zasłaniać widoczność. W tym roku mamy zamiar ogłosić przetarg na wykonanie tych prac - zapowiada Anna Adamiak.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo