Ratusz sam zdecydował czego trzeba dzielnicom

  Ratusz sam zdecydował czego trzeba dzielnicom

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  - Mamy gotową krótką listę inwestycji, które zostaną wykonane na obszarach, gdzie nie działają rady dzielnic - poinformował wczoraj Krzysztof Łątka, dyr. Departamentu Sekretarza Miasta. Rozstrzygnięć dokonała komisja, w skład której wchodzili urzędnicy ratusza.
  W tym roku magistrat dał szansę sięgnięcia po pieniądze z miejskiej kasy dzielnicom niemającym swojej reprezentacji. Chodziło o sześć z 27 obszarów, na które jest podzielony Lublin. W imieniu mieszkańców potrzeby zgłaszały organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe i parafie. Wnioski wpłynęły z pięciu dzielnic: Czechowa Północnego oraz Południowego, Rur, Konstantynowa, Czubów Północnych. - Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia ze Śródmieścia.
  Dla tej dzielnicy termin konkursu został przedłużony do końca marca. Nie chcemy, aby na mapie Lublina były "białe plamy" inwestycji, o które występują sami mieszkańcy - zapowiedział Łątka.

  Na każdy z tych obszarów miasto zarezerwowało po 50 tys. zł. To o 30 tys. zł mniej niż w dzielnicach, gdzie działają samorządy lokalne.

  Czechów Południowy będzie miał wyremontowany chodnik przy ul. Braci Wieniawskich. - W przypadku Czechowa Północnego w grę wchodzi jedna z dwóch inwestycji: remont chodnika przy ulicy Żywnego lub budowa miejsc parkingowych przy ul. Paderewskiego - wyjaśniał Łątka. Decyzja ma zapaść po przeprowadzeniu wizji lokalnej.

  Rury będą miały nowe miejsca parkingowe. Powstaną wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie teren ma być wyłożony płytami ażurowymi.

  Konstantynów dostanie dwie inwestycje. Powstaną schody łączące ul. Farmaceutyczną z drogą ewakuacyjną przy Zespole Szkół Elektronicznych na ul. Wojciechowskiej. Ponadto zostanie uporządkowany teren zielony przy szkole.

  Czuby Północne mogą liczyć na modernizację skateparku przy ul. Herbowej. Alternatywą jest wzbogacenie wyposażenia placów zabaw dla dzieci, m.in w os. Skarpa. - Wydaje się, że ta druga inwestycja nie będzie mogła być zrealizowana, bo te tereny nie są własnością miasta - wyjaśniał Łątka.

  Procedury związane z przygotowaniem inwestycji mają się zakończyć w tym półroczu. - Ich realizacji należy się spodziewać jesienią - oceniał Krzysztof Łątka.

  Na inwestycje w 27 dzielnicach mają trafić łącznie 2 mln zł.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  456

  Czarna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Chciałam tylko sprawdzić czy będą czytelne całe komentarze, czy trzeba będzie je po kolei otwierać, bo jeśli tak to już nie będę tu zaglądała. Nie lubię się bawić w te rowijanki, wolę jak mam...rozwiń całość

  Chciałam tylko sprawdzić czy będą czytelne całe komentarze, czy trzeba będzie je po kolei otwierać, bo jeśli tak to już nie będę tu zaglądała. Nie lubię się bawić w te rowijanki, wolę jak mam wszysko "jak na dłoni" - tak jak było na starej stronce....
  Pozdrawiam!
  P.S. Ogólnie strona może być, kwestia przyzwyczajenia. choć stara mi się też podobała - była bardzo czytelna.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  456

  456 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Raz Dwa Trzy - Próba mickrofonu...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  456

  456 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  123

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo