Wytrwałość ludzka, determinacja, wynalazki i obyczaje. Poznaj Tajemnice Państwa Podziemnego

Zdjęcia archiwalne oraz rekonstrukcje, wypowiedzi świadków historii i ekspertów. Zapraszamy do obejrzenia czteroodcinkowego programu historycznego, wyprodukowanego przez Polska Press we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dowiedz się więcej
Zwiń
Obejrzyj wideo
Solo Życia 2013: Tilt, Stanisław Soyka i pięciu wspaniałych

Solo Życia 2013: Tilt, Stanisław Soyka i pięciu wspaniałych

Artur Borkowski

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Komisja Stowarzyszenia na rzecz Wspierania Młodzieży Uzdolnionej Muzycznie "Solo Życia", po przesłuchaniu 118 solówek nadesłanych na tegoroczną, dziewiątą już edycję konkursu "Solo Życia", postanowiło zakwalifikować do finału imprezy pięciu wykonawców.
Łukasz  Kurpiewski, zwycięzca "Solo Życia 2012" i Mietek Jurecki

Łukasz Kurpiewski, zwycięzca "Solo Życia 2012" i Mietek Jurecki ©Jacek Babicz/Archiwum

31 sierpnia na placu Po Farze wystąpią: Bartosz Biekisz, 27 lat z Leśnej Podlaskiej, gitarzysta ten już dwukrotnie grał w finale konkursu, dwa lata temu zdobył drugie miejsce; Kamil Kielar, 26-latek z Trześniowa, w ubiegłym roku dostał się do finału "Solo Życia", ale zrezygnował z przyjazdu do Lublina, gdyż tego dnia brał ślub; Marcin Nowobilski , lat 24 z Białki Tatrzańskiej i Michał Trzpioła, 27-latek z Radomia. Oprócz czwórki gitarzystów na Starym Mieście, pierwszy raz w historii konkursu, zagra akordeonista - Zbigniew Chojnacki z Gostynina.

- Przebieg przesłuchań miał dla mnie na początku dramatyczny charakter - mówi Mieczysław Jurecki, pomysłodawca "Solo Życia" i przewodniczący komisji konkursowej.
- Kilka pierwszych zgłoszeń nie charakteryzowało się zbyt wysokim poziomem i z przerażeniem wnioskowałem, że prawdopodobnie nagrałem zbyt trudny podkład konkursowy. Aż nadszedł czas, gdy wysłuchaliśmy solówki jednego z tegorocznych finalistów i... odetchnąłem z ulgą. Kolejne płyty zawierały powalające nagrania.
Oprócz pięciu muzyków, którzy powalczą o zwycięstwo, o finał konkursu "otarło się" 22 instrumentalistów, a 30 zostało dodatkowo wyróżnionych - konkluduje Mietek Jurecki.

Podczas dwóch konkursowo- festiwalowych dni (30 i 31 sierpnia) gwiazdami imprezy będę Tilt, Wienio, 4 szmery i Stanisław Soyka.

Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy


Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tytuł solo zycia

fanka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

Dlaczego nie będzie gdzie usiąść, zawsze były jakieś krzesła lub ławki?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Festiwal

Adam (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 20

Festiwal trwa dwa dni a ci młodzi muzycy mają do zaprezentowania się jedynie ... trzy minutki! Panie Mieczysławie, może jeszcze da się coś zmienić. W końcu ten festiwal jest dla młodych muzyków a...rozwiń całość

Festiwal trwa dwa dni a ci młodzi muzycy mają do zaprezentowania się jedynie ... trzy minutki! Panie Mieczysławie, może jeszcze da się coś zmienić. W końcu ten festiwal jest dla młodych muzyków a nie dla gwiazd, choć na nie także czekamy!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Solo Życia

MS (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 40 / 34

Gratulka dla Mietka.Szkoda tylko że nie będzie gdzie usiąść.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
solo zycia

fan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 54 / 39

fajne zdjecie
super ujecie


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
natchnienie

zanzibar (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 37 / 36

...zwłaszcza mina jak podczas ataku hemoroidów.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo