Menu Region

Jak schudnąć? Sprawdź metody odchudzania Ewy Chodakowskiej,...

Jak schudnąć? Sprawdź metody odchudzania Ewy Chodakowskiej, Konrada Gacy i Dukana

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

BW

13Komentarzy Prześlij Drukuj
Jak schudnąć? Sprawdź metody odchudzania Ewy Chodakowskiej, Konrada Gacy i Dukana Jak schudnąć? Sprawdź metody odchudzania Ewy Chodakowskiej, Konrada Gacy i Dukana

Ostatnio najbardziej popularne metody odchudzania to ćwiczenia z Ewą Chodakowską, odchudzanie z Konradem Gacą, dieta Dukana, głodówki i Aerobiczna 6 Weidera (© Jakub Hereta)

Wakacje to czas, kiedy większość z nas chciałaby zgubić zbędne kilogramy i zaprezentować szczupłą sylwetkę. Ostatnio najbardziej popularne metody odchudzania to ćwiczenia z Ewą Chodakowską, odchudzanie z Konradem Gacą, dieta Dukana, głodówki i Aerobiczna 6 Weidera. Na czym polegają te metody.

EWA CHODAKOWSKA


Ewa Chodakowska pretenduje do miana „trenerki wszystkich Polaków”. Rozpisują się o niej media, jej nazwisko jest jednym z najczęściej wyszukiwanych w Internecie. Jej fanpage na Facebook’u ma ponad 440 tys. fanów. W czym tkwi jej sukces?Jak mówi sama trenerka, jej ćwiczenia zmieniają życie ćwiczących z nią kobiet.
„Od dziś centymetry będą wyznacznikiem Twoich sukcesów, wagę wyrzuć w kąt”- pisze na swoim blogu. „Mięśnie brzucha to Twoja podstawa, a technika oddychania pomaga w jego angażowaniu (…) Musisz nauczyć się kontrolować i napinać mięśnie - wyobraź sobie, że wciskasz je w kręgosłup (nie wciągaj brzucha) - równocześnie staraj się ściskać je od dołu napinając mięśnie Kegla - odpowiedzialne za wstrzymanie moczu. Z czasem nauczysz się je napinać z wydechem przez cały dzień - każda czynność to pewnego rodzaju ćwiczenie - chodzisz, siadasz, wstajesz – NAPINANIE MIĘŚNI BRZUCHA WCHODZI W NAWYK!!!”.Ewa Chodakowska podkreśla, że nie dzieli ciała na partie, a jej treningi angażują wszystkie mięśnie. Przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy wykonać pajacyki, podskok z krążeniem ramion, wykroki, półskipy A, wymach nóg, skipy C i wspinanie na palcach. Wszystkie ćwiczenia są opisane na stronie internetowej Ewy Chodakowskiej (www.ewachodakowska.pl). Można tam też znaleźć darmowy program treningowy. Trwa on 45 minut, jest podzielony na trzy części, każda po 15 min.

W każdej części 5 minut trwają ćwiczenia kardio i 10 minut ćwiczenia wzmacniające. Wśród ćwiczeń znalazły się m.in. podskoki na jednej nodze, krzyżak, półprzysiad na jednej nodze, most z unoszeniem nogi, wypad nogi ze skrętem, a także ćwiczenia na kształtne pośladki.- Ćwiczenia są dosyć trudne, dlatego muszę je trochę modyfikować, nie mam tak dobrej formy, żeby wykonywać je wszystkie przez 45 minut - komentuje Kamil, lublinianin, który kupił książkę Ewy Chodakowskiej i stara się regularnie trenować. – Przed ćwiczeniami robię rozgrzewkę, ostatnio zacząłem też skakać na skakance. Udało mi się schudnąć 3 kg przez 20 dni.

Inne zdanie na temat ćwiczeń z Ewą Chodakowską ma Aleksandra, licealistka z Lublina. - Ćwiczyłam z Chodakowską przez 2 miesiące, ale nie widziałam szczególnych efektów - mówi Ola. - Po pewnym czasie ćwiczenia stają się monotonne. Poza tym, jeżeli nie trzymamy diety i odżywiamy się niezdrowo, to same ćwiczenia nie pomogą.Ewa Chodakowska, oprócz ćwiczeń, proponuje też autorskie jadłospisy. W diecie stawia na spożywanie produktów bogatych w błonnik, warzyw i owoców, ciemnego pieczywa oraz nawadnianie organizmu.

Jak podkreśla Chodakowska, jej ćwiczenia przeznaczone są dla osób zdrowych i sprawnych fizycznie. „Jeżeli masz problemy zdrowotne i nie jesteś pewna, czy możesz wykonywać mój trening, zwróć się o poradę do lekarza internisty! Ćwiczysz na własną odpowiedzialność - zadbaj proszę o to aby trening był BEZPIECZNY. Trzymaj się wskazówek”.Na portalach plotkarskich pojawiły się niedawno doniesienia, że podczas treningów Ewy Chodakowskiej ich uczestnicy mdleją i wymiotują. Chodakowska od razu zaprzeczyła podkreślając, że nic takiego nie miało miejsca, a trening to nie męczarnia, a wyzwanie, które przynosi satysfakcję.

KONRAD GACA


Konrad Gaca jest właścicielem jednego z najbardziej znanych centrów odchudzania. Według jego systemu, na proces odchudzania składają się zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i bardzo rygorystyczna dieta. Trening i dieta są dopasowywane do ćwiczącego.

Z Gacą, oprócz trenerów, współpracują także lekarze, fizjoterapeuci i psycholodzy. Osoby rozpoczynające odchudzanie mogą też liczyć na pomoc osób, które schudły dzięki metodzie Konrada Gacy. Ćwiczenia polecane są także osobom starszym i chorym, dla których zgubienie kilkunastu kilogramów może okazać się zbawienne.Proces odchudzania u Konrada Gacy dzieli się na trzy etapy. Pierwszy to okres motywacyjny, trwający miesiąc. Osoby z 30-40 kg nadwagą tracą w tym czasie około 7-12 kg. Okres pracy właściwej to 14-dniowe systemy żywieniowe, dobierane indywidualnie do każdego uczestnika. Dodatkowo, stosowany jest trening, dobrany do diety.

Trzeci etap ma służyć utrzymaniu wagi i niedopuszczeniu do efektu jojo. Aby to osiągnąć, konieczne jest zgubienie 2-3 kg więcej, niż chce się ważyć docelowo. Efekt wyprowadzania z diety trwa około 3 miesięcy.Jak zaznacza Gaca, trening i dieta mają służyć nie tylko gubieniu zbędnych kilogramów, ale też przyspieszeniu metabolizmu. Podstawą diety są więc warzywa, owoce, nabiał i ryby, ale też chude mięso. Dodatkowo, metabolizm rozbudza specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń.

Na stronie internetowej www.sos-odchudzanie.pl można znaleźć ponad 200 historii osób, które schudły dzięki metodzie Gacy. Większość z nich schudła 20-40 kg, ale zdarzają się też osoby, które straciły nawet ponad 80 kg. Jeden z uczestników schudł 82 kg w ciągu 300 dni!- Odchudzałem się przez dziewięć miesięcy, ale tak naprawdę ciężki był tylko pierw­szy tydzień. Na początku to nawet na rowerku trudno było mi jeź­dzić, bo brzuch mi prze­szkadzał - wspomina pan Tomasz. - Wytrzymałem, bo efekty motywowały. Stosowałem się w 100 procen­tach do zaleceń pana Gacy, a waga spadała. Teraz czuję się super. Roz­piera mnie ener­gia. Chodzenie nie sprawia mi już problemu. Wszystko stało się łatwiej­sze, nawet te naj­prost­sze czyn­no­ści takie, jak schylanie się, żeby zawiązać buty.

DIETA DUKANA


Dieta oparta jest na warzywach i produktach bogatych w proteiny. Ogranicza natomiast tłuszcze i cukry. Na stronie www.dietadukan.pl wymieniono cztery fazy odchudzania.

W pierwszej fazie spożywa się niemal wyłącznie białko, w drugiej naprzemiennie białko, warzywa i owoce. W fazie trzeciej do diety wprowadza się powoli ziemniaki, ryż, kasze i chleb. Faza czwarta ma na celu ustabilizowanie wagi i dopuszcza jedzenie wszystkich zdrowych produktów, nakazuje jednak unikania tych potraw, które dostarczają pustych kalorii.Z diety Dukana powinny zrezygnować kobiety w ciąży, młodzież w okresie dojrzewania, osoby z chorobami nerek, dną moczanową i depresją. Białko obciąża nerki, dlatego stosowanie diety białkowej przy chorobie nerek może spowodować pogłębianie się choroby. W przypadku dny moczanowej, charakteryzującej się wysokim stężeniem kwasu moczowego we krwi, białko dodatkowo zakwasza organizm, a więc nasila objawy choroby.

Dieta Dukana, ze względu na wyeliminowanie większości składników odżywczych, może być dużym szokiem dla organizmu. Po pierwszym etapie diety, odczuwalne jest osłabienie i przemęczenie organizmu. Dieta nie jest też polecana osobom, prowadzącym aktywny tryb życia, bowiem podczas ćwiczeń dochodzi do utraty kalorii, a tym samym większego osłabienia organizmu. Co więcej, dieta dostarcza organizmowi białko, a w nim witaminy, ale nie dostarcza tłuszczu. Witaminy nie rozpuszczają się, co może prowadzić do uszkodzenia wątroby.

GŁODÓWKA


Głodówka wbrew pozorom nie jest metodą odchudzania, mimo, że powszechnie jest za taką uważana. Podczas tygodniowej głodówki organizm traci około 10 proc. swojej masy, ale zazwyczaj waga szybko powraca do normy. Metoda ma służyć oczyszczeniu organizmu, ale jak mówią lekarze, całkowite oczyszczenie nie jest możliwe. Stanowisko medyków w tej kwestii jest jednoznaczne - głodówka może mieć negatywny wpływ na zdrowie, a w ekstremalnych przypadkach może prowadzić do śmierci. Jeżeli przez dłuższy czas odmawiamy sobie jedzenia, obniża się ciśnienie krwi, nerki pracują wolniej, natomiast wątroba bardziej intensywnie. W efekcie może dojść do hipoglikemii, kwasicy ketonowej i zaniku kosmków jelitowych. Głodówka obniża też tempo przemiany materii, dlatego rozpoczęcie odchudzania po głodówce może być jeszcze trudniejsze.

Aerobiczna 6 Weidera
A6W, bo tak w skrócie nazywa się ta metoda, skupia się przede wszystkim na rzeźbieniu mięśni brzucha. Przy okazji pozwala pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. W trakcie treningu wykonuje się kolejno 6 ćwiczeń, bez przerw na rozluźnienie mięśni.
Harmonogram zakłada, że ćwiczenia wykonywane są codziennie, przez 6 albo 7 tygodni. Nie należy przerywać treningu na więcej niż 1 dzień.Przy stosowaniu A6W nie jest konieczne stosowanie specjalistycznej diety. Jeżeli jednak chcemy przy okazji zgubić zbędne kilogramy, warto zastosować dietę odchudzającą, która będzie bogata w witaminy i składniki odżywcze.
1 »
Reklama
13

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Upór :)

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Anka_28 (gość)  •

Dokładnie liczy się konsekwencja i upór. Osobiście nie jestem przekonana do suplementów. Sama chodzę na siłownię do agitu i korzystam z treningów personalnych, mój trener doradził mi, co powinnam jeść, aby schudnąć i naprawdę chudnę: ruch i dobra dieta wystarczą :) pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj

suplement

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anielka (gość)  •

ćwiczenia+dieta+konsekwencja+ dobry, naturalny suplement :) sama stosuję 2be slim - tabletka na dzień i na rano, w swoim składzie ma same naturalne elementy i witaminy, m.in. wyciąg z fasoli i zielonej herbaty :) wiadomo suplement sam w sobie nie pomoże, ale jeśli będziemy jeść regularnie i zdrowo to dobrze uzupełni naszą dietę w ważne składniki :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

szybkie i skuteczne odchudzanie

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

justynaaa (gość)  •

Tutaj jest spis bardzo fajnych naturalnych preparatów, które pomagają szybko i skutecznie zgubić zbędne kilogramy - http://www.naturala.pl/tag/51/jak_skutecznie_schudnac

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ewka fajna jest

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Melisandra (gość)  •

Ewka fajna jest i ma świetne ćwiczenia. Wiecie, jak ja chudnę? Ćwiczę z Ewką i zamówiłam sobie catering dietetyczny ułozony przez Grzegorza Kowaluka. Nazywa się to mobilna dieta i .... zmieniłam moje zdanie o tym, że diety są może i dobre, ale mało skuteczne. Różnorodność smaków jest na tyle rozbudowana, że na pewno jadłospis mi się nie znudzi, a efekty już są. Także polecam mobilną i ćwiczenia z Ewą Chodakowską :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dukan nie

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Doro (gość)  •

Dukan tak fajnie schudniesz ale jojo będzie. ..

odpowiedzi (0)

skomentuj

malko

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

malko (gość)  •

Raczej sprawdź swój rozsądek. Naprawdę niewiele trzeba, aby trwale stracić na wadze, chociaż... U mnie np. krokiem najważniejszym było wprowadzenie foreverslim, dopiero przy tabletkach przestałam tyle jeść. Dalej weszła już aktywność, a nawyki żywieniowe zostały. Po wszystkim raz spróbowałam coca coli i zwyczajnie mi się zrobiło niedobrze od tego cukru. Szkoda gadać.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Treningi personalne

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trener personalny Opole (gość)  •

Chcesz schudnąć?

Sprawdź !
http://toptreneropole.pl.tl

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dieta

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Daria (gość)  •

Darmowy E-Book Ewy Chodakowskiej za darmo tutaj.

http://www.youtube.com/watch?v=QWWjPcOaO8Q

odpowiedzi (0)

skomentuj

dieta

+5 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ala (gość)  •

Tyle lat bezskutecznych prób odchudzania, a tu jedno przypadkowe wejście na stronę i idealna dieta, super specjaliści, fajne artykuły, dobry poradnik pomagający w odchudzaniu….nie wyobrażam sobie odchudzania w innej poradni!Ta jest po prostu idealna! Mogę wam z czystym sumieniem polecić dietlife.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

Mity z nudnościami.

+34 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Karolina (gość)  •

Po pierwszych dwóch treningach miałam nudności i zbierało mi się na wymioty, ale jest to efekt wymagających ćwiczeń, które pobudzają mięśnie całego ciała. Jako osoba mająca wcześniej styczność z tańcem mogę powiedzieć, że jeśli macie pierwsze dni małe nudności to super, angażujecie się. Wyjdźcie na powietrze i dotleńcie się. Minie, a ćwiczyć warto :)

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »
Reklama
Reklama