Jak schudnąć? Sprawdź metody odchudzania Ewy Chodakowskiej,...

Jak schudnąć? Sprawdź metody odchudzania Ewy Chodakowskiej, Konrada Gacy i Dukana

BW

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Ostatnio najbardziej popularne metody odchudzania to ćwiczenia z Ewą Chodakowską, odchudzanie z Konradem Gacą, dieta Dukana, głodówki i Aerobiczna 6

Ostatnio najbardziej popularne metody odchudzania to ćwiczenia z Ewą Chodakowską, odchudzanie z Konradem Gacą, dieta Dukana, głodówki i Aerobiczna 6 Weidera ©Jakub Hereta

Wakacje to czas, kiedy większość z nas chciałaby zgubić zbędne kilogramy i zaprezentować szczupłą sylwetkę. Ostatnio najbardziej popularne metody odchudzania to ćwiczenia z Ewą Chodakowską, odchudzanie z Konradem Gacą, dieta Dukana, głodówki i Aerobiczna 6 Weidera. Na czym polegają te metody.
Ostatnio najbardziej popularne metody odchudzania to ćwiczenia z Ewą Chodakowską, odchudzanie z Konradem Gacą, dieta Dukana, głodówki i Aerobiczna 6

Ostatnio najbardziej popularne metody odchudzania to ćwiczenia z Ewą Chodakowską, odchudzanie z Konradem Gacą, dieta Dukana, głodówki i Aerobiczna 6 Weidera ©Jakub Hereta

EWA CHODAKOWSKA


Ewa Chodakowska pretenduje do miana „trenerki wszystkich Polaków”. Rozpisują się o niej media, jej nazwisko jest jednym z najczęściej wyszukiwanych w Internecie. Jej fanpage na Facebook’u ma ponad 440 tys. fanów. W czym tkwi jej sukces?Jak mówi sama trenerka, jej ćwiczenia zmieniają życie ćwiczących z nią kobiet. „Od dziś centymetry będą wyznacznikiem Twoich sukcesów, wagę wyrzuć w kąt”- pisze na swoim blogu. „Mięśnie brzucha to Twoja podstawa, a technika oddychania pomaga w jego angażowaniu (…) Musisz nauczyć się kontrolować i napinać mięśnie - wyobraź sobie, że wciskasz je w kręgosłup (nie wciągaj brzucha) - równocześnie staraj się ściskać je od dołu napinając mięśnie Kegla - odpowiedzialne za wstrzymanie moczu. Z czasem nauczysz się je napinać z wydechem przez cały dzień - każda czynność to pewnego rodzaju ćwiczenie - chodzisz, siadasz, wstajesz – NAPINANIE MIĘŚNI BRZUCHA WCHODZI W NAWYK!!!”.Ewa Chodakowska podkreśla, że nie dzieli ciała na partie, a jej treningi angażują wszystkie mięśnie. Przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy wykonać pajacyki, podskok z krążeniem ramion, wykroki, półskipy A, wymach nóg, skipy C i wspinanie na palcach. Wszystkie ćwiczenia są opisane na stronie internetowej Ewy Chodakowskiej (www.ewachodakowska.pl). Można tam też znaleźć darmowy program treningowy. Trwa on 45 minut, jest podzielony na trzy części, każda po 15 min.

W każdej części 5 minut trwają ćwiczenia kardio i 10 minut ćwiczenia wzmacniające. Wśród ćwiczeń znalazły się m.in. podskoki na jednej nodze, krzyżak, półprzysiad na jednej nodze, most z unoszeniem nogi, wypad nogi ze skrętem, a także ćwiczenia na kształtne pośladki.- Ćwiczenia są dosyć trudne, dlatego muszę je trochę modyfikować, nie mam tak dobrej formy, żeby wykonywać je wszystkie przez 45 minut - komentuje Kamil, lublinianin, który kupił książkę Ewy Chodakowskiej i stara się regularnie trenować. – Przed ćwiczeniami robię rozgrzewkę, ostatnio zacząłem też skakać na skakance. Udało mi się schudnąć 3 kg przez 20 dni.

Inne zdanie na temat ćwiczeń z Ewą Chodakowską ma Aleksandra, licealistka z Lublina. - Ćwiczyłam z Chodakowską przez 2 miesiące, ale nie widziałam szczególnych efektów - mówi Ola. - Po pewnym czasie ćwiczenia stają się monotonne. Poza tym, jeżeli nie trzymamy diety i odżywiamy się niezdrowo, to same ćwiczenia nie pomogą.Ewa Chodakowska, oprócz ćwiczeń, proponuje też autorskie jadłospisy. W diecie stawia na spożywanie produktów bogatych w błonnik, warzyw i owoców, ciemnego pieczywa oraz nawadnianie organizmu.

Jak podkreśla Chodakowska, jej ćwiczenia przeznaczone są dla osób zdrowych i sprawnych fizycznie. „Jeżeli masz problemy zdrowotne i nie jesteś pewna, czy możesz wykonywać mój trening, zwróć się o poradę do lekarza internisty! Ćwiczysz na własną odpowiedzialność - zadbaj proszę o to aby trening był BEZPIECZNY. Trzymaj się wskazówek”.Na portalach plotkarskich pojawiły się niedawno doniesienia, że podczas treningów Ewy Chodakowskiej ich uczestnicy mdleją i wymiotują. Chodakowska od razu zaprzeczyła podkreślając, że nic takiego nie miało miejsca, a trening to nie męczarnia, a wyzwanie, które przynosi satysfakcję.

KONRAD GACA


Konrad Gaca jest właścicielem jednego z najbardziej znanych centrów odchudzania. Według jego systemu, na proces odchudzania składają się zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i bardzo rygorystyczna dieta. Trening i dieta są dopasowywane do ćwiczącego.

Z Gacą, oprócz trenerów, współpracują także lekarze, fizjoterapeuci i psycholodzy. Osoby rozpoczynające odchudzanie mogą też liczyć na pomoc osób, które schudły dzięki metodzie Konrada Gacy. Ćwiczenia polecane są także osobom starszym i chorym, dla których zgubienie kilkunastu kilogramów może okazać się zbawienne.Proces odchudzania u Konrada Gacy dzieli się na trzy etapy. Pierwszy to okres motywacyjny, trwający miesiąc. Osoby z 30-40 kg nadwagą tracą w tym czasie około 7-12 kg. Okres pracy właściwej to 14-dniowe systemy żywieniowe, dobierane indywidualnie do każdego uczestnika. Dodatkowo, stosowany jest trening, dobrany do diety.

Trzeci etap ma służyć utrzymaniu wagi i niedopuszczeniu do efektu jojo. Aby to osiągnąć, konieczne jest zgubienie 2-3 kg więcej, niż chce się ważyć docelowo. Efekt wyprowadzania z diety trwa około 3 miesięcy.Jak zaznacza Gaca, trening i dieta mają służyć nie tylko gubieniu zbędnych kilogramów, ale też przyspieszeniu metabolizmu. Podstawą diety są więc warzywa, owoce, nabiał i ryby, ale też chude mięso. Dodatkowo, metabolizm rozbudza specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń.

Na stronie internetowej www.sos-odchudzanie.pl można znaleźć ponad 200 historii osób, które schudły dzięki metodzie Gacy. Większość z nich schudła 20-40 kg, ale zdarzają się też osoby, które straciły nawet ponad 80 kg. Jeden z uczestników schudł 82 kg w ciągu 300 dni!- Odchudzałem się przez dziewięć miesięcy, ale tak naprawdę ciężki był tylko pierw­szy tydzień. Na początku to nawet na rowerku trudno było mi jeź­dzić, bo brzuch mi prze­szkadzał - wspomina pan Tomasz. - Wytrzymałem, bo efekty motywowały. Stosowałem się w 100 procen­tach do zaleceń pana Gacy, a waga spadała. Teraz czuję się super. Roz­piera mnie ener­gia. Chodzenie nie sprawia mi już problemu. Wszystko stało się łatwiej­sze, nawet te naj­prost­sze czyn­no­ści takie, jak schylanie się, żeby zawiązać buty.

DIETA DUKANA


Dieta oparta jest na warzywach i produktach bogatych w proteiny. Ogranicza natomiast tłuszcze i cukry. Na stronie www.dietadukan.pl wymieniono cztery fazy odchudzania.

W pierwszej fazie spożywa się niemal wyłącznie białko, w drugiej naprzemiennie białko, warzywa i owoce. W fazie trzeciej do diety wprowadza się powoli ziemniaki, ryż, kasze i chleb. Faza czwarta ma na celu ustabilizowanie wagi i dopuszcza jedzenie wszystkich zdrowych produktów, nakazuje jednak unikania tych potraw, które dostarczają pustych kalorii.Z diety Dukana powinny zrezygnować kobiety w ciąży, młodzież w okresie dojrzewania, osoby z chorobami nerek, dną moczanową i depresją. Białko obciąża nerki, dlatego stosowanie diety białkowej przy chorobie nerek może spowodować pogłębianie się choroby. W przypadku dny moczanowej, charakteryzującej się wysokim stężeniem kwasu moczowego we krwi, białko dodatkowo zakwasza organizm, a więc nasila objawy choroby.

Dieta Dukana, ze względu na wyeliminowanie większości składników odżywczych, może być dużym szokiem dla organizmu. Po pierwszym etapie diety, odczuwalne jest osłabienie i przemęczenie organizmu. Dieta nie jest też polecana osobom, prowadzącym aktywny tryb życia, bowiem podczas ćwiczeń dochodzi do utraty kalorii, a tym samym większego osłabienia organizmu. Co więcej, dieta dostarcza organizmowi białko, a w nim witaminy, ale nie dostarcza tłuszczu. Witaminy nie rozpuszczają się, co może prowadzić do uszkodzenia wątroby.

GŁODÓWKA


Głodówka wbrew pozorom nie jest metodą odchudzania, mimo, że powszechnie jest za taką uważana. Podczas tygodniowej głodówki organizm traci około 10 proc. swojej masy, ale zazwyczaj waga szybko powraca do normy. Metoda ma służyć oczyszczeniu organizmu, ale jak mówią lekarze, całkowite oczyszczenie nie jest możliwe. Stanowisko medyków w tej kwestii jest jednoznaczne - głodówka może mieć negatywny wpływ na zdrowie, a w ekstremalnych przypadkach może prowadzić do śmierci. Jeżeli przez dłuższy czas odmawiamy sobie jedzenia, obniża się ciśnienie krwi, nerki pracują wolniej, natomiast wątroba bardziej intensywnie. W efekcie może dojść do hipoglikemii, kwasicy ketonowej i zaniku kosmków jelitowych. Głodówka obniża też tempo przemiany materii, dlatego rozpoczęcie odchudzania po głodówce może być jeszcze trudniejsze.

Aerobiczna 6 Weidera
A6W, bo tak w skrócie nazywa się ta metoda, skupia się przede wszystkim na rzeźbieniu mięśni brzucha. Przy okazji pozwala pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. W trakcie treningu wykonuje się kolejno 6 ćwiczeń, bez przerw na rozluźnienie mięśni.
Harmonogram zakłada, że ćwiczenia wykonywane są codziennie, przez 6 albo 7 tygodni. Nie należy przerywać treningu na więcej niż 1 dzień.Przy stosowaniu A6W nie jest konieczne stosowanie specjalistycznej diety. Jeżeli jednak chcemy przy okazji zgubić zbędne kilogramy, warto zastosować dietę odchudzającą, która będzie bogata w witaminy i składniki odżywcze.
1 »

Komentarze (22)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
odradzam calominal

drzewiarz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

musze się z wami podzielić ostrzezeniem. nie stosujcie preparatu zwanego calominal. strata pieniedzy. trenowalem i stosowalem to zgodnie z zaleceniami i nie odnotowalem absolutnie zadnego efektu....rozwiń całość

musze się z wami podzielić ostrzezeniem. nie stosujcie preparatu zwanego calominal. strata pieniedzy. trenowalem i stosowalem to zgodnie z zaleceniami i nie odnotowalem absolutnie zadnego efektu. test robilisy ze znajomym i jego jedynie przez caly czas przyjmowania preparatu pobolewal brzuch. nie polecamzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Cudowne Mango

Kasia (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Dzięki African Mango moja waga wkońcu drgneła, także polecam, więcej info tu: nplink.net/ptIMyv35

Zdjęcie autora komentarza
Silvets - Skuteczne tabletki odchudzające

Victoria Dobroń

Zgłoś naruszenie treści

Mnie bardzo pomogły tabletki odchudzające Silvets. Zaczęłam je zażywać zaraz po ciąży, a także z koleżanką zaczęłyśmy 1-2 razy w tygodniu jeździć sobie na basen. I 5 kilo już mniej :) Jak chcecie...rozwiń całość

Mnie bardzo pomogły tabletki odchudzające Silvets. Zaczęłam je zażywać zaraz po ciąży, a także z koleżanką zaczęłyśmy 1-2 razy w tygodniu jeździć sobie na basen. I 5 kilo już mniej :) Jak chcecie sobie poczytać o tych tabletkach to tutaj jest link do strony producenta: nplink.net/g4xugMJJzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dieta

Gracja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Ja wlasnie zaczelam cwiczyc z Chodakowska, faktycznie niektore z cwiczen sa trudne, ale im dluzej cwicze tym lepiej mi idzie, do tego dietka i suplement be slim 3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Odchudzanie

Ola (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Cześć dziewczyny. Mam dla Was fajny pomysł, aby zrzucić parę kilogramów. Byłam w DS Instytut w Warszawie na MED 2 CONTOUR. Super urządzenie, przemiła obsługa, a efekty widoczne już po pierwszym...rozwiń całość

Cześć dziewczyny. Mam dla Was fajny pomysł, aby zrzucić parę kilogramów. Byłam w DS Instytut w Warszawie na MED 2 CONTOUR. Super urządzenie, przemiła obsługa, a efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Szybko, bezboleśnie i przyjemnie zredukowałam swoją tkankę tłuszczową i usunęłam cellulit. Teraz mogę wyjść na plażę i pokazać swoje uda! Polecam! W maju mają super promocje! zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
najnowsza dieta Ewy Chodakowskiej

kasia19 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

najnowsza dieta Ewy
http://stebox.pl/artykul/49or21r/3/791
naprawde polecam sama jej uzywam przy cwiczeniach i efekty ogromne:)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A słyszeliście o zakwaszeniu organizmu??

Odkwaszana (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Zakwaszony organizm ma wpływ na nasze zdrowie i na naszą nadwagę. Polecam odkwaszanie, ja stosuję 2 tygodnie i jest mnie 2 kg mniej, nie chodze głodna, nie zadręczam się ćwiczeniami. Warto...rozwiń całość

Zakwaszony organizm ma wpływ na nasze zdrowie i na naszą nadwagę. Polecam odkwaszanie, ja stosuję 2 tygodnie i jest mnie 2 kg mniej, nie chodze głodna, nie zadręczam się ćwiczeniami. Warto spróbowac.

http://olx.pl/oferta/lublin-odkwaszanie-oczyszczanie-organizmu-odchudzanie-CID619-ID9FyGr.htmlzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wreszcie kompletny artykuł

wałeczek (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wreszcie ktoś zebrał komplecik informacji. Ja bym dodała jeszcze w naszym samopoczuciu dużo ogrywa rolę nasza bielizna. Serio jak się dobrze nią dopasuje to jest właśnie to. Ostatnio zakupiłam taką...rozwiń całość

Wreszcie ktoś zebrał komplecik informacji. Ja bym dodała jeszcze w naszym samopoczuciu dużo ogrywa rolę nasza bielizna. Serio jak się dobrze nią dopasuje to jest właśnie to. Ostatnio zakupiłam taką fajną na e felina. Lepiej się czuję we własnej skórze. Do tego szpilki i czuję się jak prawdziwa kobieta.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
limvena

dier (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Dla osób które wolą diete od suplemenetów. Polecam Dietę Limvena.
Jestem na 2 miesiącu. Pije koktajle odżywcze zastępujące niektóre posiłki w ciągu dnia. Kalorii dziennych jest faktycznie nie...rozwiń całość

Dla osób które wolą diete od suplemenetów. Polecam Dietę Limvena.
Jestem na 2 miesiącu. Pije koktajle odżywcze zastępujące niektóre posiłki w ciągu dnia. Kalorii dziennych jest faktycznie nie wiele ale da się przeżyć :)
motywuje wyraźny spadek wagi. Polecam się zapoznać o ile macie tego typu problemy.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Upór :)

Anka_28 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Dokładnie liczy się konsekwencja i upór. Osobiście nie jestem przekonana do suplementów. Sama chodzę na siłownię do agitu i korzystam z treningów personalnych, mój trener doradził mi, co powinnam...rozwiń całość

Dokładnie liczy się konsekwencja i upór. Osobiście nie jestem przekonana do suplementów. Sama chodzę na siłownię do agitu i korzystam z treningów personalnych, mój trener doradził mi, co powinnam jeść, aby schudnąć i naprawdę chudnę: ruch i dobra dieta wystarczą :) pozdrawiamzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo