Sprawa pełna dowodów... osobistych

  Sprawa pełna dowodów... osobistych

  oprac. MOUL

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Właściciel sklepu wielobranżowego przy ul. Kunickiego za towary brane "na kreskę" żądał zastawu w postaci dowodu osobistego. Policjanci, których doprowadził do niego trop zupełnie innej sprawy z zaskoczeniem odkryli kolekcję... aż 26 dowodów. A przywłaszczenie dokumentu tożsamości jest karalne.
  - Wszystko zaczęło się od zgłoszenia od jednego z mieszkańców Lublina o dokonanym na nim rozboju. Z relacji wynikało, że na początku tygodnia w nocy nieznani sprawcy napadli na niego, pobili go i okradli. Dopiero później zorientował się, że bandyci zabrali mu dowód osobisty - wyjaśnia sierż. Anna Smarzak.

  W ciągu kilku dni dochodzenia, kryminalni z III komisariatu wpadli na trop zaskakującej sprawy. Mężczyzna owszem został pobity, ale jego dowodu nikt nie skradł.

  - Był wtedy nietrzeźwy, a kilka godzin wcześniej osobiście oddał dokument w zastaw w sklepie, gdzie kupował alkohol na tzw. "kreskę". Zapomniał o tym - dodaje sierż. Anna Smarzak.

  Policjanci ustalili miejsce, w którym doszło do transakcji. W sklepie przy ul. Kunickiego, oprócz dowodu pokrzywdzonego mężczyzny, ku swemu zaskoczeniu znaleźli kolejnych 25 dokumentów i jeszcze prawo jazdy. Przy każdym z nich, były doczepione karteczki z kwotą zadłużenia właściciela dowodu.

  - Policjanci przesłuchali właściciela sklepu. Przyznał się, że brał od klientów w zastaw ich dokumenty tożsamości. Funkcjonariusze będą przesłuchiwać także innych pracowników sklepu oraz właścicieli znalezionych dokumentów. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za przywłaszczenie dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - komentuje sierż. Anna Smarzak.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo