Żółta kartka za 6-latka

  Żółta kartka za 6-latka

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Stracicie nasze głosy, jeśli będziecie głosować za odrzuceniem weta prezydenta. Maile z takim komunikatem wysyłają do posłów rodzice zaangażowani w akcję "Ratuj maluchy". Wykorzystują ostatnią szansę, by zablokować przepisy obniżające wiek szkolny. Chcą, by wyborcy z regionów wywarli presję na swoich reprezentantów w parlamencie.
  - Zależy nam, by rodzice pisali bezpośrednio do posłów, którzy wywodzą się z ich okręgów - tłumaczy Tomasz Elbanowski, który razem z żoną Karoliną zainicjował akcję. - Będziemy również do nich dzwonić. Chcemy prosić, by głosowali w zgodzie z własnymi poglądami, a nie tak, jak nakazuje partyjna dyscyplina.

  Deklarację poparcia dla akcji podpisało w sumie ponad 44 tysiące osób z całej Polski. Z samego Lublina poparcie dla akcji zadeklarowało około 700 rodziców.


  Przepisy, według których przez najbliższe trzy lata każdy rodzic będzie miał prawo do posłania sześciolatka do szkoły (od 2012 roku będzie to już obowiązek) zawetował w ubiegłym tygodniu prezydent Kaczyński. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w najbliższy piątek. Za odrzuceniem weta głosować mają nie tylko posłowie koalicji PO-PSL. Swoje wsparcie zadeklarował również Klub Poselski Lewica.

  Posłowie już dostają od wyborców z regionów informacje, że mają u nich żółtą kartkę. Jeśli zagłosują za odrzuceniem weta, stracą ich głos.

  - W niemal całej Europie dzieci chodzą do szkoły od szóstego roku życia - mówi poseł Tadeusz Sławecki z PSL. - Nasze nie mogą pozostawać w tyle. Trzeba pamiętać, że ustawa została znacznie złagodzona w stosunku do pierwotnej wersji. Będę głosował za odrzuceniem weta. Nie ze względu na dyscyplinę partyjną, ale na własne przekonania.

  Również posłankę Izabellę Sierakowską z klubu Lewicy nie przekonują argumenty rodziców.

  - Będziemy głosować za odrzuceniem weta, ale chcemy też domagać się większych pieniędzy na wprowadzenie w życie reformy. Idzie ona w dobrym kierunku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo