Oni już wyszli z garażu

  Oni już wyszli z garażu

  Paweł Franczak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Dzisiaj rusza drugi etap "Z garażu na scenę". Wybieramy najlepszego wykonawcę regionu spośród wyłonionej przez internautów Złotej Dziesiątki. Wystarczy dostarczyć do naszej redakcji wypełniony kupon drukowany w papierowym wydaniu Kuriera.
  AdHD

  * Data powstania: 2005 r., na dobre: 2008 r.

  * Skład: Marta Pawęzka - vocal, Przemek Milanowski - gitara rytmiczna, Damian Chabros - gitara solowa, Artur Żuber - perkusja, Łukasz Bobruś - bas, Przemek Mika - instrumenty klawiszowe.

  * Styl: rock, pop-rock

  * Utwór/utwory: Chłód

  * Skąd: Świdnik

  * Wpływy: Skunk Anansie, Guano Apes, funk, blues, cięższe odmiany rocka

  * Mocne strony: sekcja rytmiczna działa jak należy, dobra praca gitary

  * O sobie: "wygrana byłaby świetną promocją, na razie jesteśmy mało znani".

  Utwory: 1. Chłód  DeWuA Mafia

  Pomysł na zespół narodził się spontanicznie, gdy Deeiovoo (a.k.a. Djowu) szukał jeszcze jednej osoby do występu podczas 90-lecia szkoły i jedną z pierwszych osób do której zagadał był właśnie Danyielek. Po tygodniu powstał pierwszy utwór squadu Break... Po około pół roku współpracy powstał pierwszy projekt DWA o nazwie "2"...

  Gdy zespół pojawił się we wrześniu 2006r. w lokalnym radiu w hip-hopowej audycji "Rapsesja", DWA zaczęło grac koncerty, gdzie i kiedy się tylko dało... do jednego z najhuczniejszych należy występ podczas przeglądu muzycznego "Membrana". Najbardziej znanym utworem jest "To jest Lublin" w którym refren śpiewa młodszy brat Danyielka - Kamil.

  Z czasem DWA przekształciło się w DeWuA Mafię, zawierającą w sobie fuzję 2 różnych styli z 2 różnych projektów. W Lipcu 2008 pojawił się drugi projekt DWA i a zarazem pierwszy DeWuA Mafii pt. gangsta crunk. Jest wiernym odwzorowaniem tego co się od paru lat dzieje w Stanach, a co u nas dopiero raczkuje czyli nurtów gangsta rap i crunk...

  Utwory: 1. Dzieci Temidy, 2. Ja Mam Hajsy w Kiermanie, 3. Tego Mi Szkoda, 4. To jest Lublin 2008  Fabryka Napięć (przemysłowy rock obyczajowy)

  ­­­

  Skład zespołu: Tomasz Złomańczuk, Mariusz Antas, Marcin Żywarski, Wojciech Paciorek, Paweł Chodoła.

  Fabryka Napięć to zespół który powstał we wrześniu 2005 roku (w Puławach - uzupełnienie redakcji), gramy muzykę charakteryzującą się żywiołowością wykonania i ogromną ekspresją. Koncertujemy w całej Polsce, zbierając pochlebne recenzje i entuzjastyczne przyjęcia przez publiczność. Fabryka Napięć jest laureatem "Lubelskiej Sceny Rockowej" promującej najlepsze zespoły woj. lubelskiego, ponad to zwyciężyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Rockowym "Chełmstok" w Chełmie, zdobyliśmy pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności w Przeglądzie "Cegła" w Legionowie, trzecie miejsce podczas Przeglądu "Rock na murawie" w Jaworzynie Śląskiej.

  Utwory
  : 1. ­Dla każdego, 2. Zostań w domu  Adhezja


  * Data powstania: 2008 r.

  * Skład: Bartek Kij (git), Jarek Jurkowski (perk); Grzesiek Baliński (git); Maciek Chamera (bas)

  * Styl: post-grunge, rock alternatywny, hard rock

  * Utwór/utwory: No way with vocals

  * Skąd: Lublin

  * Wpływy: Pearl Jam, Alice in Chains, Godsmack, Tool

  * Mocne strony: chwytliwe riffy, odpowiedni "ciężar gatunkowy".

  * O sobie: "Chcemy zagrać jak najwięcej dobrych koncertów. Co do kariery, to zdajemy sobie sprawę, że w Polsce taką muzykę trudno wylansować, no, chyba że jest się Comą."

  Utwory: 1. No way with vocals  Frozen Catz

  Jesteśmy prężnie działającym zespołem ze wschodnich rubieży Rzeczypospolitej, nazywamy się Frozen Catz i staramy się łączyć Rocka Funky i Bluesa w ciekawą i spójną muzycznie całość. Zespół tworzy 5 muzycznie nieokiełznanych osób, indywidualistów , a zarazem zgrana grupę muzyków. Mamy na koncie trochę sukcesów, co tylko utwierdza nas w dążeniu do dalszego rozwoju.

  Frozen Catz to : Szymon Wach, Łukasz Sobieraj, Michał Mankiewicz, Michał Szczerbiec oraz Tomasz Szewczyk

  Utwory: 1. Funkypub, 2. Kolejnanoc  Andrew & Eva


  Wykonawcy pochodzą z Lublina i współpracują ze sobą od pół roku. Andrew tworzy muzykę od ponad ośmiu lat. Jest założycielem zespołu RKiM (Rytmy Kaliny i My). Ma w swoim dorobku koncerty w kilku lubelskich klubach. W 2006 roku zdobył wyróżnienie w konkursie "Piosenka o Lublinie". Aktualnie tworzy projekty z młodą ambitną wokalistką Evą. Ich muzyka to powiązanie rapu z popem. Prezentowany utwór jest opowieścią wziętą prosto z życia ukazującą wiele twarzy miłości.

  Utwory: 1. Ja i Ty  Haven


  Grupa zawiązała się we wrześniu ubiegłego roku. Jesteśmy dosyć świeżym nabytkiem z Puław. Nie mamy ustalonego stylu grania, po prostu tworzymy to, co czujemy, rozwijając się przy tym muzycznie i technicznie.

  Mimo, że niedawno powstaliśmy, to każdy z nas ma już małe doświadczenie związane ze sceną, ponieważ wcześniej graliśmy w innych kapelach. A teraz skład jest ustabilizowany, dlatego chcemy w końcu wyjść naprzeciw wyzwaniom.

  Nasze motto, którego się trzymamy brzmi "Róbmy swoje".

  Skład grupy Haven: Łuki - gitar; Kuba - klawisze; Valdi - bass gitar;Malina - drums, voc; Kamila - voc.

  Utwory: 1. Energia, 2. Noc  The Crows

  Zespół powstał u schyłku lata 2007 roku, z inicjatywy dwóch gitarzystów: Krzyśka i Pawła. W tym samym czasie dołączył do nas Marcin - basista, który jednocześnie udziela się w zespole Raven. Przez rok skład zespołu zmieniał się, aby w październiku 2008 r., w obecnym składzie rozpocząć regularne próby nad własnym materiałem. Za bębnami zasiadł Piotrek, a na wokalu znany z zespołu No Namme's - Wojtek.

  Inspirowani różnymi gatunkami muzycznymi staramy się wypracować własny i oryginalny styl. Grupa gra rocka z pogranicza progres/alternativ, przykładając jednocześnie bardzo dużą uwagę do treści utworów.

  Naszym priorytetem jest nagranie płyty demo, oraz występy na festiwalach ogólnopolskich i regionalnej scenie muzycznej.

  Skład zespołu: Wojciech Kotliński - Wokal; Paweł Bareja - Gitara prowadząca; Krzysztof Tylec - Gitara Rytmiczna; Marcin Skoczek - Gitara basowa; Piotr Jagucki - Perkusja

  Więcej na: http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=431780786

  Utwory: ­1. Świadectwo  R.U.M


  Zespół powstał w 2002 roku. Na początku występował pod nazwą SOLID. W czasie kilkuletniej działalności grał koncerty w lubelskich klubach (m.in. dawny 5-ty Element, Hades, Cax Mafe, Medyk), na przeglądach (m.in. Lubelska Scena Rockowa, Staś), podczas imprez kulturalnych (m.in. Konwent Miłośników Fantastyki Dragon) i w lubelskich liceach.

  Skład od lat serwuje słuchaczom energetyczną, a miejscami nastrojową mieszankę różnych gatunków rocka. Każdy z członków zespołu wnosi do wykonywanej przez kapelę muzyki indywidualne pomysły, czego owocem jest świeże i dynamiczne brzmienie. Członkowie zespołu udzielają się też w innych projektach muzycznych, od kapeli z funkowo-reggaeowym repertuarem, przez grupy wykonujące różne odmiany muzyki rozrywkowej po chór gospel i zespół z nim współpracujący.

  Utwory: 1. Jeden świat, 2. Zatrzymam Czas


  The Sisters

  * Data powstania: "śpiewają od zawsze" - jak same twierdzą

  * Skład: Ewelina i Urszula Olszówka - wokale.

  * Styl: pop

  * Utwór/utwory: Więc nie daj się, Wróć

  * Skąd: Kraśnik

  * Wpływy: Doda, Ich Troje (choć oficjalnie nie ma wpływów, patrz niżej).

  * Mocne strony: czysty wokal

  * O sobie: "Nie wzorujemy się na nikim. Staramy się pisać to, co czujemy w sercu"

  Utwory
  : 1. Więc nie daj się, 2. Wróć

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo