Gangsterzy "młodego Pruszkowa" zatrzymani na Lubelszczyźnie...

  Gangsterzy "młodego Pruszkowa" zatrzymani na Lubelszczyźnie (video)

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualności

  Dziewięciu gangsterów powiązanych z tzw. młodym Pruszkowem zatrzymali w niedzielę policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Bandyci pochodzą m.in. z Lublina i Puław. Przestępcy handlowali narkotykami na ogromną skalę. Towar wart miliony złotych trafiał m.in. na Lubelszczyznę.
  Zatrzymani gangsterzy ściśle współpracowali z odradzającym się gangiem pruszkowskim. Na czele grupy stał 29-letni Norbert S., którego funkcjonariusze zatrzymali już pod koniec stycznia tego roku. Od tego czasu policjanci pacyfikują członków jego gangu. Jak się okazuje, szeregi grupy zasilali też mieszkańcy naszego regionu.

  - Zatrzymania na Lubelszczyźnie to element realizowanej przez CBŚ strategii. Jej celem jest niedopuszczenie do przenoszenia się grup przestępczych i odradzania się ich w mniejszych miejscowościach - wyjaśnia podinspektor Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.


  Gang z Pruszkowa handlował narkotykami na ogromną skalę.

  - Przestępcy przemycali marihuanę, tabletki ekstazy i amfetaminę z zagranicy - mówi funkcjonariusz CBŚ.

  Największą ilość towaru grupa wprowadziła na rynek w latach 2000-2005.

  - Z zebranych przez policję materiałów wynika, że w tym czasie handlarze wprowadzili na rynek ponad 150 kilogramów środków odurzających. W tym nie mniej niż 100 kilogramów marihuany - wyjaśnia Janusz Wójtowicz.

  Funkcjonariusze szacują, że z takiej ilości narkotyków przestępcy mogli wyprodukować prawie 200 tysięcy działek wartych prawie trzy miliony złotych. Towar rozprowadzany był po całym kraju. Trafiał m.in. na Lubelszczyznę, gdzie młody Pruszków miał swoich współpracowników. To właśnie ich zatrzymali w niedzielę policjanci.

  To była zorganizowana akcja. Uzbrojeni "po zęby" policjanci o świcie pojawili się w mieszkaniach przestępców m.in. w Lublinie, Puławach, Dęblinie i Międzyrzecu Podlaskim.

  - W sumie zatrzymali 9 osób w wieku od 22 do 38 lat - informuje Janusz Wójtowicz.

  Przestępy byli kompletnie zaskoczeni. Żaden z nich nie stawiał oporu. Do tej pory policjantom udało się zatrzymać w tej sprawie już 23 osoby. 11 z nich trafiło do tymczasowego aresztu.

  Zatrzymanymi w niedzielę handlarzami zajmie się sąd. Funkcjonariusze wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo