Laptopy i grajkowie na festiwalu "Kody"

  Laptopy i grajkowie na festiwalu "Kody"

  Paweł Franczak

  Aktualności

  Aktualności

  Saksofon ręka w rękę z Renesansem, laptopy "walczące" z wiejskimi skrzypkami, kazachska muzyka współczesna rozpisana na tradycyjne instrumenty, jazz w komitywie z ludowymi kołysankami - to pomysł ośrodka "Rozdroża" na nowy lubelski Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody", który odbędzie się w dniach 21-23 maja.
  Program "Kodów" przedstawiono wczoraj na konferencji prasowej. Osią imprezy ma być połączenie tradycji z nowoczesnością.

  - Duża część projektów została przygotowana specjalnie na okazję festiwalu - wyjaśniał dyr. "Rozdroży", Mirosław Haponiuk.

  Wśród wymienionych projektów znalazł się m. in. "pojedynek" wrocławskiego tria laptopowego Phones ek Mechanes z wiejskimi grajkami, muzyczny komentarz trębacza Tomasza Stańki do polskich kołysanek i koncert pianisty Pawła Kaczmarczyka z peruwiańskimi i ormiańskimi muzykami tradycyjnymi.

  Łącznie na "Kodach" wystąpi ponad 20 wykonawców z całego świata.

  Gwiazdą "Kodów" będzie saksofonista Jan Garbarek i jego występ z kwartetem wokalnym Hilliard Ensemble. Występy odbędą się w wirydarzu oo. Dominikanów, sali koncertowej Polskiego Radia i Filharmonii Lubelskiej.


  Karnety: 50 zł. Bilety: tel.: (081) 466 59 89
  www.rozdroza.com

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo