Koniec zmagań o Elizówkę?

  Koniec zmagań o Elizówkę?

  Aleksandra Dunajska

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Rada nadzorcza Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce nie wybrała nowego prezesa spółki. I najprawdopodobniej w najbliższym czasie tego nie zrobi. Jednym z kandydatów był Marian Starownik (PSL), starosta lubartowski, który o stanowisko ubiegał się już dwukrotnie.
  - Zdecydowaliśmy o zakończeniu postępowania bez wyboru nowego prezesa - tłumaczy Grzegorz Wykowski, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa, przewodniczący rady nadzorczej. I dodaje, że na stanowisku pozostanie obecny szef Ryszard Nowak.

  - Rozważaliśmy też wybór zastępcy prezesa, ale uznaliśmy, że w dobie kryzysu nie należy mnożyć członków zarządu - dodaje Robert Jakubiec, członek rady, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej.


  Ta decyzja dziwi Starownika: - Po co w ogóle ogłaszano konkurs? Rada się ośmiesza.

  Należy pamiętać, że prezes Nowak wcześniej zrezygnował z funkcji (jak mówiło się nieoficjalnie, miał zwolnić stanowisko dla Starownika). - Czy Nowak nie powinien ponownie się starać o dyrektorski fotel w konkursie? Jeśli zaś nie zrezygnował formalnie - dlaczego zdecydowano się przeprowadzić konkurs? - zastanawia się Starownik.

  Grzegorz Wykowski precyzuje, że Nowak nie zrezygnował, ale złożył oświadczenie, że nie może dalej pełnić funkcji. - Później stwierdził, że przeszkody ustały, więc pozostał na stanowisku. Co do zasadności ogłoszenia konkursu - nie musi być on poprzedzony rezygnacją prezesa - ucina przedstawiciel ministerstwa.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo