Zdjęcia do filmu "Lektor" kręcono w Muzeum na Majdanku

  Zdjęcia do filmu "Lektor" kręcono w Muzeum na Majdanku

  oprac. MOUL

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Przez rok było to tajemnicą. Teraz się wydało. Jak informuje Dziennik Wschodni sceny oscarowego filmu "Lektor" były kręcone w Muzeum na Majdanku. - Nie zdradzaliśmy tego wcześniej, bo ekipa sobie nie życzyła - mówią pracownicy.
  Chodzi o amerykańsko-niemiecki melodramat w reżyserii Stephena Daldry'ego, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Bernharda Schlinka o tym samym tytule, wyjaśnia Dziennik Wschodni. W weekend film z oscarową rolą Kate Winslet wszedł na nasze ekrany. To opowieść o związku młodego chłopaka i starszej od niego kobiety. Ich romans kończy się jej nagłym zniknięciem. Po ośmiu latach bohater - już jako student prawa - śledzi procesy nazistowskich zbrodniarzy. Jedną z oskarżonych jest dawna miłość. Była strażniczką w obozie. Wstrząśnięty jedzie w miejsce zagłady, by zrozumieć kobietę. Sceny tej wyprawy były kręcone w Lublinie.

  - Nie oglądałem jeszcze całego filmu, ale widziałem scenę kręconą w naszym muzeum i bardzo mi się podoba - powiedział Dziennikowi Wschodniemu Tomasz Kranz, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku. - Umożliwiliśmy ekipie filmowej pracę, bo znałem książkę, na podstawie której powstał obraz i byłem nią zafascynowany. Poza tym, scena jest bardzo istotna dla filmu, a do tego kameralna, dokumentalna, więc doszliśmy do wniosku, że warto.

  Ekipa filmowa spędziła w muzeum dwa dni pod koniec kwietnia ubiegłego roku. Przyjechali technicy, reżyser Stephen Daldry oraz aktor Davis Kross, grający młodego bohatera. W filmie Majdanek gra jeden z niemieckich obozów zagłady na terenie Francji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo