Prostest songi Federatów

  Prostest songi Federatów

  Paweł Franczak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Marzec 1968 roku należał do wyjątkowo burzliwych. Amerykańscy żołnierze urządzili masakrę cywilów w My Lai, w Czechosłowacji trwała praska wiosna, w Polsce Milicja Obywatelska rozbiła demonstracje studenckie, a Władysław Gomułka rozpoczął antysemicką kampanię. W muzyce The Yardbirds nagrali "Live Yardbirds", a Beatlesi wypuścili singiel "Lady Madonna/The Inner Light".
  Ponad czterdzieści lat później na krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki Lubelska Federacja Bardów zaprezentowała program "Index '68", w którym oddała ducha tamtych czasów za pomocą poezji śpiewanej. W recitalu oprócz lubelskich muzyków wystąpili m.in. Janusz Radek, Katarzyna Groniec i Marek Bałata. W repertuarze były piosenki Boba Dylana, Marka Grechuty oraz Agnieszki Osieckiej.

  Teraz, dokładnie 49 lat po pamiętnym marcu '68 Federacja ponownie zaprezentuje "Index '68" w Hadesie. W okrojonym składzie (bez "zewnętrznych" wykonawców), ale z tym samym materiałem i w tym samym duchu: rewolucji, kontestacji i wielkich przemian.

  Niedziela, Hades, ul. Peowiaków 12, godz. 18. Bilety 20-30 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo