Nowy egzamin na prawo jazdy 2013: TESTY (pytania i...

Nowy egzamin na prawo jazdy 2013: TESTY (pytania i odpowiedzi)

Agnieszka Kasperska

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Nowy egzamin na prawo jazdy 2013
1/34
przejdź do galerii

Nowy egzamin na prawo jazdy 2013 ©Firma Liwona

Nowy egzamin na prawo jazdy stwarza przyszłym kierowcom nie lada problem. Jak temu zaradzić? Najnowszym pomysłem na ułatwienie zdobycia prawa jazdy jest obniżenie progu zdawalności z 68 punktów na 64. Pomysł popierają szefowie WORD-ów i kursanci. Sprawdź się z nami, rozwiąż test i zobacz, czy zdałbyś nowy egzamin na prawo jazdy.
Po tym, jak w styczniu zmieniły się zasady zdawania egzaminu teoretycznego zdawalność dramatycznie spadła. Na starych zasadach egzamin zaliczali niemal wszyscy chętni dziś - mniej niż połowa. - Zdawalność nie przekracza 40 procent - przyznaje Ryszard Banaszkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. - To mało, chociaż znacznie więcej niż na początku tego roku kiedy teorię zaliczał co piąty chętny.

Z czego wynika niska zdawalność egzaminu na prawo jazdy?


Do niedawna test składał się z 18 pytań wielokrotnego wyboru. Do zaliczenia trzeba było poprawnie odpowiedzieć na 16 z nich. - Pytania wybierano z jawnej bazy.
Kursanci mogli nauczyć się odpowiedzi niemal na pamięć - mówi Banaszkiewicz. - Po 19 stycznia baza pytań zwiększyła się do kilku tysięcy pytań jednokrotnego wyboru. Udzielenie odpowiedzi jest problemem, bo kursanci nigdy ich wcześniej nie widzieli.

Wszystko dlatego, że bazy pytań przygotowane przez dwu dostawców (stosowany w Lublinie PWPW oraz ITS) są utajnione. Egzamin na prawo jazdy składa się z 32 pytań, za które można zdobyć od 1 do 3 punktów. Żeby zdać należy uzyskać co najmniej 68 punktów.

Dlatego członkowie sejmowej komisji infrastruktury oraz przedstawiciele Ministerstwo Transportu rozmawiają nad obniżeniem progu zdawalności. Chcą też stworzenia jednej bazy pytań wykorzystywanej przez wszystkie WORD-y. - To dobry pomysł. Zdawalność wzrośnie na pewno do 50 procent - uważa Banaszkiewicz.

Rozwiążcie testy, które prezentujemy i sprawdźcie się z nami - czy zdalibyście egzamin na prawo jazdy. Zobaczcie przykładowe pytania i odpowiedzi z nowego egzaminu na prawo jazdy.

TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI DO TESTÓW NA PRAWO JAZDYTesty pochodzą z firmy Liwona. Na stronie firmy:
Liwona można kupić płytki z testami na prawo jazdy kat. B oraz testy przygotowane specjalnie dla kandydatów zdających egzamin w poszczególnych WORD-ach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (1)

Komentarze (127)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Baza pytań

Piotr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Teoria zdana, wszystkie pytania w jednym pliku. Nauczycie się z tego i macie 100%, bynamniej u mnie tak było: http://prawojazdytest.wordpress.com

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Te testy to jakieś jaja !

lex (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Mam prawo jazdy od 93r. A.B. To co teraz wymyślają to tylko nabija im kieszenie kasą !
A kierowca kierowcy nigdy nie będzie równy.
Polecam artykuł....rozwiń całość

Mam prawo jazdy od 93r. A.B. To co teraz wymyślają to tylko nabija im kieszenie kasą !
A kierowca kierowcy nigdy nie będzie równy.
Polecam artykuł. http://www.word.siedlce.pl/artykuly/kierowca-kierowcy-nie-rowny,2,2,905,739,905zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Baaaardzo wątpię aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach wziął to za te pieniądze,

realista (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Ale gdy miasto wyburzy i sprzątnie gruz po tych chlewach wtedy może próbować wystawić na licytację za cenę wywoławczą 25 tys, może znajdą chętnych..

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
engriu

chorzy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

posiadam prawko kat b i mam zamiar zrobić na kat a a tu niespodzianka 32 pytania jak bym niebył posiadaczem żadnych prawojazdów to chore myślenie naszego sejmu


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
glupota

e (gość)

Zgłoś naruszenie treści

biora pieniadze za nic darmozjady a gdyby on mial zdac po nowemu

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
teoria

Panix (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

http://prawojazdy.skroc.pl

Teoria zdana, wszystkie pytania w jednym pliku. Nauczycie się z tego i macie 100%, bynamniej u mnie tak było :D

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Prawo jazdy

Polak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

Im więcej jest pytań podchwytliwych tym jest więcej wypadków co 2 już zapomniał nowych przepisów , niestety taka jest prawda. Mam 20 lat prawko i wiem że teraz bym nie zdał.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gdzie prawda ?

Kret (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9

Zgadzam sie z propozycja obniżenia, mam już 3 kategorie jakies 500kkm w kosciach no i zachcialo mi sie jeszcze kat A, troche poczytalem i zdałem dopiero za 3 razem ... Czy będę dzięki temu lepiej...rozwiń całość

Zgadzam sie z propozycja obniżenia, mam już 3 kategorie jakies 500kkm w kosciach no i zachcialo mi sie jeszcze kat A, troche poczytalem i zdałem dopiero za 3 razem ... Czy będę dzięki temu lepiej jeździł ? Nie sadze. Na czym oblalem? Na "haczykach" wiec śmiem potwierdzać z doświadczenia ze te testy nie są miarodajne a najczęściej pytania które są pokazywane w mediach (np zdjecia w artykule) sa tendencyjnie łatwe, ale właśnie chodzi o to ze absolutnie każdy moze obrać test. Kiedyś był podawany za przykład dyrektor ktoregos z Word'owzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Egzamin

Libertas (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 6

Te k**** w sejmie i w rządzie jak Niesiołowski , myślą jak polakom zatruć życie . Trzeba zrobić jak na Ukrainie , wywalczyć wolny kraj bez ograniczeń .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Komentarz

Slowik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 16

Zdane bez najmniejszego problemu. Jeżeli komuś zależy na bezpieczeństwie na drogach to kryteria powinny zostać a może nawet jeszcze podnieść. Jeśli ktoś chce osiągnąć zdawalność to albo obniżyć...rozwiń całość

Zdane bez najmniejszego problemu. Jeżeli komuś zależy na bezpieczeństwie na drogach to kryteria powinny zostać a może nawet jeszcze podnieść. Jeśli ktoś chce osiągnąć zdawalność to albo obniżyć próg do 20pkt albo przykładać się do nauki. Czy faktycznie wszyscy muszą mieć prawo jazdy?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
luuudziee !!!!

xo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

czy ta zmiana byla potrzebna ? dlaczego nie wprowadzili tego wczesniej :/ nie pojete . prog rzeczywiscie mogli by obnizyc choc o te 2/4 pkt i wzrosła by zdawalnosc . ci ktorzy zdawali na starych...rozwiń całość

czy ta zmiana byla potrzebna ? dlaczego nie wprowadzili tego wczesniej :/ nie pojete . prog rzeczywiscie mogli by obnizyc choc o te 2/4 pkt i wzrosła by zdawalnosc . ci ktorzy zdawali na starych zasadach mieli mniej pytan i to o wiele wiec niech sie nie swypowiadaja . moze spróbuja zdac te nowe testy . ! zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo