Drżyjcie kibole, policja się zbroi

  Drżyjcie kibole, policja się zbroi

  Łukasz Chomicki

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Hełmy ochronne, tarcze i pałki - wszystko liczone w setkach sztuk. Lubelscy policjanci dostali właśnie nowe wyposażenie.
  Sprzęt trafił do funkcjonariuszy prewencji tworzących tzw. kompanie NOP, które są powoływane m.in. do zabezpieczania meczów piłkarskich. - Sprzęt otrzyma m.in. Komenda Wojewódzka i Miejska Policji w Lublinie - wyjaśnia sierżant Anna Smarzak z KWP.

  Nowe wyposażenie przyda się szczególnie policjantom z Komendy Miejskiej. Ci używali kasków i tarcz pamiętających czasy MO.

  Lista zakupów, które w całości zostały sfinansowane z budżetu policji, jest imponująca. Lubelscy funkcjonariusze dostali ponad sto nowych kasków i ponad trzysta tarcz.

  - Z czego 120 to tarcze nowego typu - mówi Anna Smarzak. - Policja kupiła też kilkadziesiąt nowych pałek. Funkcjonariusze zostali uzbrojeni w nowe ochraniacze na kolana, ręce i klatkę piersiową. - Dostaliśmy po około 700 sztuk ochraniaczy każdego rodzaju - informuje Anna Smarzak.

  Zapewnia, że sprzęt został już wydany policjantom. - Trafił do sześciu kompanii na terenie całego województwa - zapewnia.

  Policyjne "zakupy" zbiegły się w czasie z rozpoczęciem nowego sezonu piłkarskiego. Pierwsze trzy mecze rozegrane w Lublinie przez miejscowy Motor to tzw. spotkania podwyższonego ryzyka. Motor Lublin zagra kolejno: 28 marca z Jastrzębiem Zdrój, tydzień później z GKS Katowice. 15 kwietnia do Lublina przyjedzie Stal Stalowa Wola. Każde ze spotkań będzie zabezpieczała policja.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo