Czołówka paintballa walczyła w Lublinie

  Czołówka paintballa walczyła w Lublinie

  Krzysztof Szputarski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Specjalnie przygotowana arena w OW Marina nad Zalewem Zemborzyckim gościła ścisłą czołówkę polskiego paintballa. Lubelska edycja turnieju stanowiła oficjalne rozpoczęcie sezonu 2009.
  Zawodnicy rywalizowali w niezwykle widowiskowym speedballu, stanowiącym sportową odmianę tej dyscypliny. - Paintballiści zwyczajowo walczą w lesie. Speedball natomiast rozgrywa się w specjalnej arenie z dmuchanymi prze-szkodami - wyjaśnia Maciej Kłębukowski z Lubelskiego Stowarzyszenia Paintballa.

  I zaraz dodaje: - Wszystko po to, by zwiększyć widzom komfort oglądania. A naprawdę jest co oglądać, ponieważ pojedynki są bardzo widowiskowe.

  W ośrodku Marina rywalizowano w trzech konkurencjach: walce drużyn trzy- (PLP 3) i pięcioosobowych (PLP 5), a także "contract killer", czyli pojedynku dwóch graczy. Lublin reprezentowała drużyna Madvision.

  W konkurencji drużyn bezkonkurencyjni okazali się warszawiacy. W rywalizacji składów trzyosobowych zwyciężyli reprezentanci drużyny Madsheep 3, z kolei wśród "piątek" wygrał drugi zespół Madsheep. Na trzecim miejscu uplasował się nasz lubelski rodzynek, ekipa Madvision.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo