Jerzy Kulesza

  oprac. MOUL

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na przechodniów, żądając telefonu i pieniędzy i obrzucili ich kamieniami.
  Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 3.00 nad ranem na ul. 3 Maja w Lublinie.

  - Do idących chodnikiem dwóch mężczyzn podeszło dwóch nieznajomych. Nagle rzucili się na nich, powalając na ziemię. Jeden z napastników uderzył mężczyznę w twarz, drugi kopał jego leżącego na ziemi kolegę. Kiedy jeden z poszkodowanych usiłował zadzwonić po pomoc, sprawcy zażądali wydania telefonu i pieniędzy - relacjonuje sierż. Anna Smarzak z Zespołu Prasowego KWP Lublin.

  Tymczasem napadnięci, jak się okazało policjanci po służbie, nie przestawali się bronić. W końcu zmusili rabusiów do ucieczki i rzucili się za nimi w pogoń. Uciekający osłaniali swój odwrót obrzucając ścigających kamieniami. Po chwili zniknęli z pola widzenia. Ich tropieniem zajęli się policyjni wywiadowcy. Zatrzymali rabusiów na ul. Kościuszki.

  - Dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 26 i 21 lat, byli w trakcie zatrzymania agresywni i wulgarni. Jak się okazało, byli pijani. Wynik badania poziomu alkoholu w organizmie wskazał u 26-latka 1,8 promila, u jego kolegi - prawie promil - dodaje sierż. Anna Smarzak.

  Mężczyźni wkrótce odpowiedzą za usiłowanie rozboju i pobicie. Grozi im za to kara do 12 lat więzienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo