By uniknąć mandatu wymyślił kradzież auta

  By uniknąć mandatu wymyślił kradzież auta

  oprac. MOUL

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Ścigany przez policyjny wideorejestrator skręcił w las, porzucił auto i uciekł. Niedługo potem dla zatarcia śladów swojego wykroczenia, zgłosił fikcyjną kradzież samochodu którym uciekał.
  Mowa o 20-letnim mieszkańcu gminy Tomaszów Lubelski i jego BMW. W niedzielę zgłosił w zamojskiej komendzie policji kradzieży samochodu marki BMW, którym przyjechał na giełdę samochodową w Mokrem. Policjanci przyjęli zawiadomienie.

  Szybko jednak okazało się, że 20-latek kłamał i do żadnej kradzieży nie doszło.

  - Jak ustalili policjanci w drodze powrotnej na trasie Zamość - Tarnawatka, 20-latek namierzony został przez nieoznakowany radiowóz policyjny z wideorejestratorem - wyjaśnia rzecznik KWP Lublin.


  Młodzieniec niewiele myśląc, skorzystał z dogodnej okazji i skręcił w leśną drogę, gdzie porzucił pojazd i uciekł. Późnej autostopem dotarł do Zamościa i zgłosił kradzież pojazdu.

  - Kiedy prawda wyszła na jaw 20-latek wyznał policjantom, że obawiał się surowych konsekwencji w związku z popełnionymi wykroczeniami dlatego też postanowił powiadomić o kradzieży pojazdu - dodaje rzecznik KWP Lublin.

  Policjanci zatrzymali 20-latka. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i fałszywe zeznania 20-latkowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo