Menu Region

Węglin będzie miał centrum handlowe. To nie będzie jednak...

Węglin będzie miał centrum handlowe. To nie będzie jednak Ilumina Park

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

EP

40Komentarzy Prześlij Drukuj
Galeria handlowa, a także prawdopodobnie hala hurtowa staną u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II na Węglinie. Inwestorów jest kilku. Nie ma wśród nich Francuzów, którzy chcieli w tym miejscu stworzyć kompleks o nazwie Ilumina Park.

Tak miało wyglądać centrum handlowe Ilumina Park

(© wizualizacja)

Za inwestycję biorą się natomiast lubelska spółka Interbud z warszawską firmą Blue Estate (powiązaną z Decathlonem). Razem zamierzają wznieść nowoczesną galerię handlową. - To będzie kilka budynków. Na razie nie chcemy zdradzać szczegółów. Prace projektowe rozpoczniemy po tym, jak radni zatwierdzą zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego - mówi Krzysztof Jaworski, prezes Interbudu.


Na działce obok inwestować zamierza też Selgros, ogólnopolska sieć hal handlu hurtowego.

Przedsiębiorcy wspólnie zajmą się budową dróg wokół nowych obiektów. - W sumie to bardzo dużo inwestycji - ocenia Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. - Główną osią komunikacyjną w tym miejscu stanie się ul. Gęsia, która pobieganie od al. Kraśnickiej do ul. Jana Pawła II - tłumaczy Kieliszek.

W planach jest szereg ułatwień dla kierowców wjeżdżających na teren parku handlowego (zarówno od al. Kraśnickiej, jak i od ul. Jana Pawła II). Nowością będzie też m.in. sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Raszyńskiej z al. Kraśnicką i ul. Gęsiej z Granatową.

W umowie, którą Interbud podpisał z miastem, wskazano, że odbiór układu komunikacyjnego nastąpi zanim możliwe będzie użytkowanie pierwszego z obiektów wchodzących w skład centrum. - To stanie się najwcześniej pod koniec przyszłego roku - mówi Jaworski. I zaznacza, że wiele zależy od tego, jak szybko radni zatwierdzą zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Prace nad dokumentem właśnie dobiegają końca. - Na przełomie sierpnia i września plan zostanie wyłożony do wglądu dla mieszkańców - informuje Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

Szef Interbudu na razie nie zdradza, jaką nazwę otrzyma nowe centrum handlowe. Zapewnia jedynie, że o szyldzie Ilumina Park możemy zapomnieć. Przypomnijmy, że kompleks handlowy o tej nazwie lubelska spółka miała realizować razem z firmą Segece (spółka-córka francuskiej grupy Klepierre, do której należy m.in. lubelska Plaza). Projekt zaprezentowano dwa lata temu podczas konferencji prasowej w lubelskim ratuszu. Potem jednak drogi inwestorów rozeszły się.
40

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Świątynia.

+22 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Blob. (gość)  •

A czy świątynie martyrologii smoleńskiej wraz z takim gigantycznym pomnikiem przedstawiającym leżącą postać pana prezydenta tysiąclecia też tam powstanie?No bo on tyle dla nas zrobił że to się wprost w pale nie mieści i to mu się od nas należy jak PiSu gnat.

skomentuj

Masz wiadomość

+17 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

spisek (gość)  •

Ctrl+c i ctl+v ci się zaciął.
PS. Nie, nie jesteś śmieszny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Za to śmieszna jest bycza tablica "Plac Lecha Kaczyńskiego"

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lubelski (gość)  •

Czym ten pokurcz sobie zasłużył na plac???

odpowiedzi (0)

skomentuj

"Na działce obok inwestować zamierza też SELGROS, ogólnopolska sieć hal handlu hurtowego."

+26 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szczękuś (gość)  •

SELGROS Cash & Carry to strzał w dziesiątkę.
Na razie SELGROS ma 15 wielkich hal w Polsce.
To konkurencja w stosunku do MAKRO (na ul. Chemicznej).
---------------
Dla klienta wybór i konkurencja to podstawa.
Wreszcie MAKRO dostanie porządnie po tyłku, bo kranik z kasą im się przykróci, he he.

skomentuj

SELGROS, nareszcie w tej czesci miasta cos sensownego! Bo tu PUSTYNIA !!

+18 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaja (gość)  •

Czekamy, moze za 2 lata sie doczekamy?

odpowiedzi (0)

skomentuj

miejsca pracy

+12 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Johny (gość)  •

według niektórych galerie handlowe to przecież nowe miejsca pracy.. :/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tylko galerie handlowe..

+25 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lubelak (gość)  •

A kiedy powstaną produktywne miejsca pracy? Fabryki, wytwórnie? Podstrefy ekonomiczne, za co Ci biedni ludzie mają kupować w tych galeriach? Za pieniądze z MUPu? Kraśnik ostatnio sprzedany, to co tu jeszcze większego produkuje?Cukrowni brak, Cersanit na dnie, Świdnik dawno temu sprzedany i ledwo przędzie, oprzeć gospodarkę regionalną o Bogdankę? Ile taki "twór" wytrzyma? Mandatami kasy miejskiej się nie zapcha, bo w końcu i na mandaty ludziom pieniędzy zabraknie! Dlaczego nie patrzy sie na MODEL CHIŃSKI!! Tam nie ma "planu pięcioletniego", tam są założenia gospodarcze na UWAG okres 100!!!!!! (słownie STU) lat , dlatego tak prężnie się rozwijają, "tania siła robocza" ktoś powie, owszem może i tania, ale chinoli stać na życie w luksusie na miarę wyznacznika luksusu swego kraju!Tam nie ma problemu starych samochodów(po za wsiami prowincjami gdzie nawet elektryfikacja nie dotarła) Tam ludzi stać na nowy(ja wiem zaraz będzie, że stać na chiński nowy! Oczywiście na Chiński nowy "badziewny" , ale UWAGA CHIŃSKI!!!!!! oni produkują a my? ) Zastanawia mnie jeszcze kwestia opodatkowania tych centrów? Czy wpływa do kasy miejskiej duz7y podatek z tytułu dużej zajmowanej powierzchni? Bo przecież jeśli zwykły.. to Takie same wpływy byłby z wybudowanej DUŻEJ fabryki... A przynajmniej region, by coś produkował... Może inwestorów by zacząć kusić, nie chwilowych (na czas budowy), tylko takich długo terminowych, z opcją rozwoju i rozbudowy... Fabrykantów, wytwórców, rzemieślników... A nie tylko markety, galerie i banki... Z wyrazami coraz mniejszego szacunku... Mieszkaniec..

skomentuj

To jedź do Chin

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ex_ (gość)  •

Jeśli tak odpowiada ci lubelaku chiński system to jedź tam i rozpocznij głoszenie swoich poglądów na forum. Gwarantuję że po trzech postach wylądujesz w obozie pracy i będziesz miał spokój przynajmniej przez 5 lat, a do tego wspomożesz tę potęgę gospodarczą, szyjąc koszule, albo skręcając zabawki. I nie porównuj ustroju socjalistycznego do kapitalizmu, bo tam sektor przemysłowy sięga 50 %, rolnictwo 40% a 10 % mają usługi. W kapitalizmie masz sytuację odwrotną 30% przemysłu, 60% usług i 20 % rolnictwa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To jedź do Chin

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ex_ (gość)  •

uściślając strukturę PKB Chin rolnictwo 9,6%, przemysł 47,1% usługi 43,3%, w Polsce rolnictwo 3,4%, przemysł 33,6%, usługi 63%

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie zdradzajcie "SZCZEGÓŁÓW" bo za rok będzie nowy news i nowe "FAKTY" dotyczące tej lokalizacji.

+17 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zezem na wprost (gość)  •

A co nowego pomiędzy Lubartowską a Świetoduską ?.... Ile jeszcze tam będzie najsłynniejszy w Lublinie wychodek dla staromiejskich psów- a najsłynniejszy bo na zapleczu Ratusza.
Mam pomysł: na uzupełnienie miejskiej kasy - każdorazowo złotóweczka od załatwiającego się pieska i pięćdziesiąt gr. za obsikanie czegokolwiek.

skomentuj

degrengolada

+13 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

stolattozamalo (gość)  •

za umowe na budowe przy Siwetoduskiej to powinien juz dawno siedziec ten ktorego podpis widnieje. To skandal ,centrum miasta obok ratusza ! Macie prawnikow , radcow i doradcow to jak to mozliwe zeby nie mozna bylo wyegzekwowac odszkodowan?

odpowiedzi (0)

skomentuj

DonPedro

+25 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

O, tak !! (gość)  •

następna galeria jest bardzo potrzebna w Lublinie. Każda złotówka tam wydana wyjeżdża z naszego regionu w inne części Polski i za granicę, a wraca tylko jej część w formie zasiłku, emerytury renty lub płacy budżetowej. Do czego to prowadzi chyba na dłuższą metę nie muszę tłumaczyć...

skomentuj

marcel

+25 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marcel (gość)  •

wytlumacz to. bo sam nie rozumiesz co piszesz, kazdza zaiwnwestowana zl. jest tu potrzebna, w kazdym zachodnim miescie w Niemczech czy Holandii w prawie kazdej dzielnicy jest jakis duzy komplekshandlowy. Ja wiem ze jest ch.... z praca itd ale tylko inwestycje moga przyniesc pieniadze. I zmienic to oblicze miasta. Pojedz do Wawy. W kazdy weekend az roi sie od Ukraincow czy Bialorusinow ktorzy robia zkupy. Dlaczego maja nie wydawac tych pieniadzy w Lbnie? Soryy malkontencie ale czas zmienic myslenie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

oj marcel marcel wywracasz kota ogonem:)

+17 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zarazmnieZdissują (gość)  •

@marcel- człowieku, ale zastanów sie jaka jest siłą nabywcza Niemca czy Holendra! Gwaratuje ci, ze gdyby najnizsza płaca w PL nie wynosiłą 1200 zł netto ale 1200 euro albo nawet obnizmy powiedzmy te 100 oeuro ( czylo ok 4 tysiaki na reke) centra handlowe, aquaparki, kina hale sportowe o niebo lepsze niz plaza czy mosir miałbys i na LSMie, Czubach, Czechowie czy nawet Bronowicach. samo wprowadzenie hadlu i usług nie zagwaratuje ci sukcesu jesli masz niska siłę nabywcza. Ukaraincy czy turysci tez ci nie pomogą. Hadel i proste usługi nie sa szcegolnie dobra inwestycja bo nie generują dobrze płatnych miejsc pracy, a dysporoporcje w zarobkach miedzy Polakami a zachodnia europą sa nadal wysokie. co z tego ze przybedzie ci 100 miejsc pracy skoro 90% z nich to bedą stanowisk za mniej niż 2 tys netto. jaka bedzie siłą nabywcza ludzi, którzy beda mieli ta praca? beda ciagle chodzic do kina, do aquaparku, kupowac mieisczne po 2 pary jeansów levi's i co miesiac garnitur polskiej Vistuli i koszule wólczanki a dziwczynie szminke od Lancome i buty Clarks ( o bardziej luksusowych markach nawet nie che wspominać bo to byłoby sciene fiction jak na lublin) oczywiscie, ze NIE, nie bedzie ich na to stac! wiec kto bedzie napedzał te sklepy...haha.. no chyab ze mówi o sklepach pokroju biedronka, pepco i "luksus z pod znaku h&m haha LOL! najpier nalezy stworzyc prawdziwy rynek pracy tutaj, bo same merkety i call-centers wyrazstaja jak grzyby po deszczu a młodzi wyjedzaja, nie kazdy bedzie prawnikiem, urzednikiem lekarzem, nie kazdy na bogatych rodziców..dobrze, ze chesz inwestycji ale mów o prawdziwych inwestycjach za konkretne pinieniadze a nie inwestycje dla białych murzynów

odpowiedzi (0)

skomentuj

marcel

+14 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marcel (gość)  •

to ja ci zadam pytanie proste. To lepiejby bylo zeby sie nie budowaly? Uwiez mi, ze jezeli w Polsce bylyby zarobki w 70% podobne jak Niemczech czy Holandii wszystkie zaklady by sie stad wyniosly. Proste. Poza tym nie zapominaj ze lubelskie to region rolniczy a rolnicy lubelscy naleza do najbogatszych w Polsce. Mam z tym do czynienia codziennie. Pracuje jako przedstawiciel w rolnictwie i czesto mam przypadki kiedy sie umawiam z kims. Ten ktos chodzi jak dziad, gumofilce etc. a w garazu dwa nowe range rovery. Gdybym nie zobaczyl, nie uwiezylbym. I to nie sa przypadki.To jest bardzo duza grupa spoleczna. Poza tym nie zapominal o cudoziemcach W lublinie mieszka ich kilka tysiecy (studiujacyh, pracujacych). Sprawdz sobie. Pojdz do plazy wieczorem albo na stare miasto. Nie zgodze sie z Toba poniewaz Lublin to nie tylko blokowiska gdzie ludzi zarabiaja 2 000 PLN. Nie obrazajac nikogo. Pamietaj ze najwazniejsze jest pozytywne myslenie a nie robienie z Lublina bidnej miesciny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ze co?

+8 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jakieparetysiecy (gość)  •

" Poza tym nie zapominal o cudoziemcach W lublinie mieszka ich kilka tysiecy (studiujacyh, pracujacych)" skad masz te dane?SKAD MASZ TE DANE? jest ich gora kilkaset w porywach do tysiaca i to głownie studenciaki z medycznej(głownie azja) i jakaś garstka przypadkowych osósb typu nauczyciele czy wykłądowcy akademicy którzy sa w lublinie przelotem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kamień spadł mi z serca... Ilumina to był architektoniczny koszmarek!

+36 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

DevonRex (gość)  •

mam nadzieje, że nowy inwestor zaproponuje galerię na wizualnie wyższym poziomie.

skomentuj

Koszmarek

+21 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maj (gość)  •

Dokładnie - koszmarek, mógł sie podobać 10 lat temu, a nie teraz!

odpowiedzi (0)

skomentuj

kolejny moloch!!!

+12 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

byk-LBN (gość)  •

kolejny moloch który nie jest potrzebny! nie najlepiej zbudować jakiś kompleks sportowy,dla mieszkańców Lublina! sądzę że wtedy byłby każdy mieszkaniec zadowolony!!! a w tym kompleksie by się znajdowały baseny,boiska,siłownie,itp związane wszystko ze sportem!poco nam kolejny hipermarket! mamy ich dużo!!!!!!!!!!

skomentuj

JEST BARDZOOOOO POTRZEBNY ! BO NIE CHCEMY jechac minimum 10 km

+13 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaja (gość)  •

na zakupy do licznych hipermarketow i centrow handlowych ! TU NIC PRAWIE NIE MAMY !!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Komuna się skończyła, helow!

+31 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

OO (gość)  •

Każdy może budować co chce!

odpowiedzi (0)

skomentuj

hehe racja, tyle, że komuna dawała pracę, a tu raczej w drugą stronę idzie

+13 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

OOO!!! (gość)  •

.

odpowiedzi (0)

skomentuj

marcel

+16 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marcel (gość)  •

komuna dawala prace?????????????????????? To dzieki kumunie jest syf obecny. Nie wiesz debilu ze jakbysmy nie byli pod lapa ruskich to bysmy byli na rowni z Delgia czy Dania????? Nie wiesz ze to co sie w Polsce produkowala szlo w calosci do ruskich za darmo??????? Myslisz dlaczego nic nie bylo w sklepach??? Ano bo szlod do ruskich!!!!!! K......... czy Ty i Tobie podobni sa tak jebn....?? To jest efekt wyprania mozgu w komunie. Sorry ale jestes idiota!!!!!!!!! I z takim mysleniem Ty i Tobie podobni powinni sprzedawac bilety MPK w butce.

odpowiedzi (0)

skomentuj

brawo kapitalisci

+9 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

irsak (gość)  •

to ty jestes idiota teraz masz masz prace masz podatki masz vat od wszystkiego i sprzedaja fabryki co komuna wybudowala

odpowiedzi (0)

skomentuj

marcel

+11 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marcel (gość)  •

a w jakim kraju nie masz podatkow????????? Haha, czy zamiast mozgu masz trociny???Nie rozumiesz mnie. Komuna budowala fabtyki zeby produkowac dla ruskich. Gdyby nie komuna fabryki bylyby w rekach polskich. Jak idziesz w firmie na zachodzie czesto wisza zdjecia z XIX W. Wiekszosc fabryk przed wojna byla prywatna. Potem przyszla komuna, zabrala i budowala nowe. Nie wiem kim jestes Irsak ale przeraza mnie Twoj prostolinijny tok myslenia. gadasz jak 60letni tetryk. Soryy, idiota.

odpowiedzi (0)

skomentuj

do marcel

+9 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

as (gość)  •

Widzisz ty marcel ty za.ańcu. To ty masz trociny zamiast mózgu. Gdyby nie komuna biegałbyś z kijem za krowami ty katolicka gnid.o! To ty śmieciu gadasz jak 60 letni tetryk - ty śmierdząca szmato, niczego w życiu nie osiągnąłeś - siedzisz przed kompem i wypisujesz swoje frustracje!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

KOMUNA NIC NIE BUDOWALA, to MILIONY LUDZI HAROWALO za grosze

+8 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaja (gość)  •

budujac tyle fabryk i produkujac , a za grosze ZSRR / i jego sojusznicy , nawet w Afryce i Azji / BRAL, ILE sie DALO ! U nas zostawalo niewiele

odpowiedzi (0)

skomentuj

fgb

+21 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fgb (gość)  •

kto chce i ma kapitał niech sobie inwestuje, ale ja się zastanawiam, czy tych super i hipermarketów nie robi się w naszym mieście za dużo, a liczebność mieszkańców z roku na rok spada przecież..

skomentuj

...

+15 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Może i tak, ale to problem inwestora a nie potencjalnych klientów. Skoro inwestor uznał, że to mu się opłaci to niech buduje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lublin ma mało marketów

+18 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lotnik (gość)  •

Tylko ktoś kto nie wyjezdza nigdzie moze mówic ze w Lublinie jest za duzo galerii i marketów

odpowiedzi (0)

skomentuj

Polacy, wspierajcie swoich

+45 / -29

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

prawdziwy Polak (gość)  •

Na początku lat dziewięćdziesiątych była wielka afera w sprawie niepozornego dziś pawiloniku handlowego obok pętli trolejbusowej. Pawilon wzniesiony przez lubelskiego przedsiębiorcę miał ponoć zniszczyć teren, groziła mu nawet rozbiórka. Dziś zagraniczny inwestor wchodzi na ten teren jak do siebie, buduje olbrzymi kołchoz, zatrudnia ludzi jako białych murzynów niszcząc drobny, osiedlowy handel i nikomu to nie przeszkadza. Dość tych hipermarketów w Lublinie!!! Polacy kupujcie wyłącznie polskie produkty w polskich sklepach. Pokażmy zagranicznym hipermarketom gest Kozakiewicza. Niech siła polskiego biznesu zawojuje świat od Narviku po Kapsztad i od Gibraltaru po Sybir. Najwyższy czas wykurzyć żydowski kapitał z Polski.

skomentuj

Mało wiesz

+11 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Coll (gość)  •

A ile Watykan w Polsce buduje ???? I nic nie wołasz.

odpowiedzi (0)

skomentuj

to cie nie uda :)

+16 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

alf (gość)  •

wieksosc produktów które zapewne kupujesz w sklepie to masówka od koncernów amerykanskich, francuskich, niemieckich i brytyjskich. wiekszosc ludu kupujacego po promocjach w marketach nie czyta etykiet ,czesc ludzie nawe potrafi okreslic z jakiego kraju jest Unilever, Proctor&Gamble, Henkel, Nestle, Kraft, L'Oreal, Beiersdrof, Coty:) przeciez połowa produków żywnosciowych i chemicznych w tych sklepach to produkty wyzej wymienionych koncernów. po za tym nawet jesli POlacy byliby swiadomymi konsumentami to i tak sa zbyt biednym społeczenstwem aby pozwolic sobie na całkowity bojkot konumencki. Bojkto konsumencki to domena francuzów- oni nie kupuja amerykanskich czy niemieckich produktów, spójrz jakie tam sa sklepy , jaka zywnosc, chemie , kosmetyki, jaki nosza ubrania jakimi samochodami jezdza, wspieraja głownie siebie a nie sasiadów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Udowodnij Prawdziwy Polaku

+13 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anna putra (gość)  •

A pokarzesz ptaszka ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

a

+16 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a (gość)  •

Za co ma go pokarać?

odpowiedzi (0)

skomentuj

jedno pytanie do polaka

+15 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lbn (gość)  •

czy ty się dobrze czujesz?

odpowiedzi (0)

skomentuj

odp

+33 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ert (gość)  •

To nie jest takie proste, bo u naszych sprzedawców lokalnych ceny są wyższe niż w hipermarketach i dyskontach. Czasy są trudne, pod względem kasy w naszym regionie się nie powodzi zbyt dobrze. Każdy ogląda dokładnie złotówki i kalkuluje na co wydać. Żeby twoje postulaty przyniosły skutek wszyscy musieli by nagle przestawać kupować w takich sklepach. Na chwile obecną nie jest to możliwe i już nigdy nie będzie. Tak naprawdę to właśnie takie sklepy zwiększają nierówności społeczne. Niby dają zatrudnienie, ale wynagrodzenie naprawdę powala na kolana w efekcie napychają kieszenie już ludziom bogatym.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dziś pytanie, dziś odpowiedź... Do it yourself!

+11 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

{^_^} £ (gość)  •

No nie..?

odpowiedzi (0)

skomentuj

do prawdziwy Polak

+18 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lublinianin (gość)  •

Nie dość, że antysemita to jeszcze idiota...

odpowiedzi (0)

skomentuj

do Lublinianina

+8 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

a może po prostu patriota?

odpowiedzi (0)

skomentuj