Wezwany do zapłaty postanowił... podpalić stację paliw

  Wezwany do zapłaty postanowił... podpalić stację paliw

  oprac. MOUL

  Aktualności

  Aktualności

  Przed północą na stacji paliw przy ul. Kolejowej w Chełmie pojawił się 27-letni mężczyzna. Dyżurujący pracownik znał go z widzenia. Mężczyna nabył 5 litrów benzyny, którą przelał do plastikowej bańki. I poszedł.
  - Pracownik stacji krzyknął za nim, że za paliwo trzeba zapłacić - podinsp. Henryk Marciniak, oficer prasowy KMP Chełm.

  Słysząc to mężczyzna zatrzymał się, odkręcił korek i zaczął wylewać paliwo. Pracownik stacji nie czekał na dalszy rozwój wypadków, podbiegł do niego i wyrwał mu bańkę z resztą paliwa. W tym samym momencie mężczyzna podpalił rozlane paliwo i spokojnie patrzył jak płonie.

  - Pracownik stacji złapał gaśnicę i zaczął gasić ogień. W tym czasie jego koleżanka wezwała Straż Pożarną i Policję. Pracownik stacji stłumił płomienie - dodaje podinsp. Henryk Marciniak.

  Podpalacz trafił w ręce policjantów. W organizmie miał blisko 2,7 promila alkoholu.

  - Najprawdopodobniej zatrzymany mieszkaniec Chełma nie zdawał sobie sprawy, że w zbiornikach znajdowało się ok. 50 000 litrów paliwa. Możemy sobie tylko wyobrazić co mogło się stać, gdyby płomieni nie stłumiono w zarodku - mówi podinsp. Henryk Marciniak.

  Podpalacz trzeźwieje w policyjnym areszcie i czeka na spotkanie z prokuratorem. Odpowie za sprowadzenie zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach za co grozi mu do 8 lat wiezienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo