Najlepsi debiutanci wokalni

  Najlepsi debiutanci wokalni

  BIEG

  Aktualności

  Aktualności

  Wczoraj zakończył się X Ogólnopolski Konkurs Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych "Debiuty" 2009. Uczestnicy z całej Polski przez dwa dni walczyli o palmę pierwszeństwa.
  Przesłuchania i koncert laureatów odbyły się w Zespole Szkół nr 5 Jana Pawła II w Lublinie.

  Z 87 kandydatów do II etapu zakwalifikowano 24 osoby i jeden zespół. Grand Prix zdobyła Karolina Warchoł z Warszawy. Na I miejscu uplasowała się Małgorzata Bigaj z Dąbrowy Górniczej. Przyznano też ex aequo II miejsce Michałowi Grobelnemu z Ośrodka Kultury "Saniga" w Szczecinie i Martynie Zając z Klubu Garnizonowego w Przemyślu. Trzecie miejsce podzielili Agata Rożankowska z Gimnazjum "Edukacja" w Toruniu i Mateusz Bieryt z MOK w Nowym Sączu.

  Lublinianki też zostały docenione w konkursie: Wiktoria Trynkiewicz otrzymała nagrodę prezesa firmy Inbud, a Aleksandra Oberda z MDK nr 2 w Lublinie nagrodę wojewody lubelskiego.

  Dla wszystkich uczestników nagrodą były warsztaty z interpretacji utworów, które poprowadziła Grażyna Łobaszewska. Artystka od początku istnienia konkursu jest z nim mocno związana. Chętnie przyjeżdża tu każdego roku i udziela cennych wskazówek początkującym wokalistom.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo